Medvieďatá zastrelenej medvedice Inge sú už vo výbehu v bojnickej ZOO

Medvieďatá zastrelenej medvedice Inge sú už vo výbehu v bojnickej ZOO

Archívna reportáž
embed kód
BOJNICE / Minulý rok prišla v Liptovskej Kokave o život medvedica. Potom, čo s dvomi mláďatami vošla do dediny a usadila sa na strome, ju zastrelili. Jej dve ratolesti sa stali sirotami a putovali do bojnickej zoo. Vidieť ich však mohli len ošetrovatelia. Najnovšie však mláďatá premiestnili do výbehu v centre ZOO.

V júni minulého roka sa na strome v Liptovskej Kokave usídlila medvedica Inga a jej dve mláďatá. Obyvatelia obce sa báli medveďa a tak medvedicu nakoniec zastrelili. Mláďatá skončili v bojnickej zoo. Takmer rok ich okrem ošetrovateľov nikto nevidel. Dnes sa ale všetko zmenilo. Medvieďatá môžu vidieť aj návštevníci bojnickej zoo. Branislav Tám, zoológ v národnej ZOO v Bojniciach hovorí: "Sú to medvedie deti, vedia sa vyblázniť." Simona  Kubíčková zo ZOO Bojnice dodáva: "Medvede si zvykajú na nové podmienky a na návštevníkov."

Medvedím súrodencom robí vo výbehu spoločnosť samec, ktorého do Bojníc priviezli z Veľkej Fatry. "Samec sa volá Feďo a dvaja súrodenci sa volajú Kubo a Žofka," dodáva Simona Kubíčková. V bojnickej ZOO im už teraz hľadajú nový domov. Podmienkou je to, aby zostali spolu. Branislav Tám dodáva: "V ZOO v rámci Európy je chovaných asi 400 medveďov, máme obrovské problémy s umiestňovaním týchto medvieďat." Nateraz tak zostávajú v bojnickej zoo. Návštevníci ich môžu vidieť každý deň dopoludnia. 

Pozrite si tragický osud matky medvieďat, medvedice Ingy:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Nákupné maniačky
06:05 Skutočné príbehy
06:55 Skutočné príbehy
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:20 Černí baroni
08:10 Tankový prapor
09:40 Romantici