Poskladali sa na auto. Keď ho muž priviezol, zistili, že sa nevojde do hasičskej garáže

Poskladali sa na auto. Keď ho muž priviezol, zistili, že sa nevojde do hasičskej garáže

IMEĽ / Dobrovoľným hasičom z Imeľa mal istý muž priviezť auto zo zahraničia. V okolitých bazároch totiž vozidlo s potrebnými parametrami nenašli. Na jeho kúpu sa zozbierali. On im však priniesol auto, ktoré sa nezmestí do hasičskej garáže. Teraz nemajú peniaze a ani auto.

Už 8 mesiacov čakajú dobrovoľní hasiči z Imeľa na auto, ktoré by chceli zaparkovať do garáže. "Máme mladých a súťažia, chceli sme im kúpiť auto, aby vedeli chodiť na preteky, a takto sme dopadli," zalamuje rukami dobrovoľný hasič Ivan Kucman. 

Na auto, ktoré im zo zahraničia mal priniesť na odporučenie známeho muž zo susednej dediny, sa zozbierali z vlastných vreciek. Za 5000 eur chceli použitý 9-miestny Ford alebo Renault, ktorého im dodávateľ vyhliadol v nemeckom autobazári cez internet. Kde auto má parkovať mu povedali. 

Peniaze vopred

Peniaze chcel vopred, odovzdali mu ich pred svedkami, on im dal na oplátku čestné prehlásenie, ktoré podpísal. "Žiaden problém, zoberiem si počítač, pozriem všetko, lak odmeriam, hovoril. Aj odmeral, ale doviezol nám, žiaľ, iné auto," opisuje udalosti ďalší dobrovoľný hasič, Marek Petrík. Muž im priviezol o 20 centimetrov vyšší model, s ktorým do garáže nevojdú. 

Iba výhovorky

"On nám tvrdil, že tie dva automobily už boli predané, nechcel sa vracať naprázdno, tak doviezol to tretie, ale žiaľ, nezmestí sa nám do tejto garáže," hovorí Petrík. Preto ho neprevzali a od augusta čakajú na svoje peniaze. Zakaždým počúvajú inú výhovorku. "Teraz som chorý, teraz som v nemocnici, stále niečo vymýšľal a peniaze nemáme dodnes," dodáva Marek. 

Keď sme sa telefonicky pochybného dodávateľa spýtali, kedy vráti peniaze zo zbierky, tvrdil, že do mesiaca. V opačnom prípade sa hasiči, ktorí už stratili trpezlivosť, obrátia na políciu. Súťažná sezóna začína a oni nemajú čím voziť deti z dediny, pre ktoré celú zbierku zorganizovali.

Do hasičských radov sa o niekoľko rokov možno pridá aj tento čarovný chlapec: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:15 Panelák
06:00 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:25 Angelika
07:25 Růžový a černý
09:20 Slunce, seno, erotika