Polojasno
26°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Prezident Kiska radí: Dajte si záležať na výbere školy, buďte na seba nároční
Zdielať na
Slovensko

Prezident Kiska radí: Dajte si záležať na výbere školy, buďte na seba nároční

TISOVEC / Prezident Andrej Kiska pri príležitosti otvorenia nového školského roka zdôraznil študentom, aké dôležité je vybrať si správnu a kvalitnú vysokú školu. Podľa neho to, ako vyzerá školstvo v krajine, určuje aj jej budúcnosť.

Prezident sa so študentmi gymnázia rozprával aj o tom, aké dôležité je zvoliť si kvalitnú vysokú školu. "Dnes máme na Slovensku, žiaľ, aj mnoho nekvalitných vysokých škôl, ktoré zoberú študenta úplne bez problémov. Títo študenti bez problémov absolvujú štúdium, skoro nič nemusia robiť, ale potom je ich uplatnenie v praxi veľmi malé,“ uviedol Kiska a zdôraznil, že na Slovensku sú i špičkové fakulty, preto požiadal študentov, aby boli na seba nároční a dali si záležať na výbere vysokej školy. Prezident povzbudil študentov, aby sa nebáli ísť študovať aj do zahraničia, no zároveň vyslovil túžbu, aby sa potom vrátili naspäť na Slovensko.

Kiska si počas návštevy Tisovca našiel čas aj na debatu s vedením gymnázia "V tomto regióne majú extrémisti silné slovo. Pri diskusii s vedením školy mi povedali, že pri prieskumoch zistili, že v jednej triede volilo extrémistov 40 percent žiakov. Diskutovali sme o príčinách,“ uviedol prezident. Gemer je podľa neho chudobný región, kde sú otázky rómskej problematiky silnejšie ako inde na Slovensku. "Každý jeden politik musí mať odvahu povedať, že rómsky problém je problém. Treba sa k nemu postaviť čelom a dávať návrhy na riešenie. Nesmieme dovoliť extrémistom, aby si len oni osvojili túto problematiku, že len oni majú riešenie,“ povedal Kiska a dodal, že extrémisti riešenie nemajú. 

Do školských lavíc zasadlo po dvojmesačnej prestávke takmer 671tisíc žiakov základných a stredných škôl. Ide o približne 435 tisíc žiakov základných škôl a 202 tisíc stredoškolákov. V špeciálnych základných a stredných školách začne nový školský rok takmer 34 tisíc žiakov. Prvýkrát do školských lavíc zasadlo približne 60 tisíc prvákov. 

Súvisiace články

Najčítanejšie