Malá nehoda a z dediny je doslova toaleta

Malá nehoda a z dediny je doslova toaleta

PAŽIŤ / V okrese Partizánske mali občania nepríjemné prebudenie. V noci sa začal obcou šíriť nepríjemný zápach, ráno to už bolo neznesiteľné. Hlavná cesta bola poliata neznámou tekutinou. Tá bola navyše aj na plotoch a fasádach domov.

Zápach sa dedinou začal šíriť okolo desiatej hodiny večer pri preprave odpadu do neďalekej bioplynovej stanici. Hneď, ako zistili čo sa stalo, začali umývať cestu. To ešte nevedeli, že situáciu tým len zhoršia. Striekaním vody sa znečistenie šírilo ďalej. "Sú poškodené nielen ploty a ohrady, ale aj fasády domov," informuje starosta obce Vladimír Balaška.

"Ten smrad, to je hrozné. Keď som vyšla von, všade močovka," sťažuje sa jeden z občanov obce Pažiť. Zapáchajúca tekutina sa podľa vyjadrenia šéfa prepravnej spoločnosti vyliala na cestu potom, ako jeden z vodičov nechtiac otvoril cisternu. "Omylom prepol a vylial oplachovú vodu. Nedošlo k vyliatu digestátu, ale vody ktorou sa oplachovala cisterna," informuje majiteľ prepravnej spoločnosti. 

Zbaviť sa nepríjemného zápachu a hlavne nečistoty nebude vôbec jednoduché. "Neviem ako to očistím. Budem musieť fasádu dávať novú," hovoria nešťastní občania. Pomoc pri odstránení škody ponúkla aj prepravný firma. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:20 Tučniaky z Madagaskaru
11:20 Což takhle dát si špenát
13:25 Diabol nosí Pradu
09:30 Najlepšie torty
10:45 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
13:10 Hoď svišťom
09:30 Ako sa stavia americký sen
10:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York V.
12:00 KLENOT TV
10:35 Sherm a jeho mikróby
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
11:05 Fix a Foxi
10:15 Tom Sawyer
12:10 Líbánky pro jednoho
13:40 Jak ulovit miliardáře