Podozrivý plastický chirurg nie je stále obvinený

Podozrivý plastický chirurg nie je stále obvinený

BRATISLAVA / Prípad ilegálnej kliniky plastickej chirurgie, ktorá pod vedením lekára arabského pôvodu v Bratislave vykonáva kontroverzné operácie, stále nie je ukončený. Vyšetrovatelia síce evidujú viacero poškodených pacientov, no polícia doteraz nikoho neobvinila. Jeden z poškodených klientov pritom pre komplikácie po operácii prišiel o nohu.

Polícia sa zatiaľ s obvinením na lekára neponáhľa hoci vedie už vieceré trestné stíhania vo veci poškodenia zdravia. Podľa informácií televízie JOJ z prostredia orgánov činných v trestnom konaní podozrivý lekár zatiaľ k žiadnej trestnej veci nevypovedal ani ako svedok. Nikto nie je obvinený. Polícia stále čaká na výsledky znaleckých skúmaní. 

"V predmetných trestných veciach z procesného hľadiska nenastal doposiaľ žiadny posun," vyjadrila sa krajská prokuratúra. Medzi ženami je muž, ktorému na klinike vykonali neoperačný zákrok sklerotizácie cievok na nohe, o ktorú následne prišiel. Všetci poškodení už vypovedali k vyšetrovaniu na bratislavskej župe, ktoré šetrila to, či klinika je ilegálna alebo nie. Na rozdiel od polície, župa už vyšetrovanie ukončila. 

Na výsluch župa predvolala aj lekára Ghaziho ktorí o podozreniach tvrdil, že sú vymyslená a rasovo motivované. Na predvolanie nakoniec reagoval a na VÚCku  sa dostavil osobne bez advokáta. Lekár, ktorý s médiami odmieta o závažných podozreniach, mobilný telefón nezdvíhal.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:05 Americký prezident
14:40 Pravá blondínka
16:45 Začarovaní
13:05 Opica z reklamy
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
13:00 Keď je pečenie umenie III.
14:15 ZÁCHRANÁRI
15:10 ZÁCHRANÁRI
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:15 Životy svatých 1/2
14:05 Příšerky pod hladinou
15:45 Diana