Pochod extrémistov. Demonštrovali proti diktátu Bruselu

Pochod extrémistov. Demonštrovali proti diktátu Bruselu

BRATISLAVA / Približne 500 extrémistov sa zišlo v sobotu na námestí pred bratislavskou Hlavnou stanicou a pokračovali pochodom cez Bratislavu. V rukách držali zástavy so slovenským znakom a skandovali heslo "Slovensko Slovákom". Pochod podporili aj Nemci, Srbi, Česi, Poliaci a Chorváti.

Cieľom pochodu bolo upozorniť na súčasné problémy, čo vyjadrovali heslami "Slovensko Slovákom" alebo "Stop diktátu Bruselu". Podľa jedného z organizátorov Mariána Magáta na pochod pozvali predstaviteľov parlamentnej Kotleba - Ľudovej strany Naše Slovensko. Nikto ale neprišiel.

"Milan Mazurek sľúbil, že príde, potom ale svoj prísľub odvolal," povedal Magát.

Extrémisti začali svoj míting na Námestí slobody spevom štátnej slovenskej hymny.

Na stráž!

Jeden z rečníkov vyhlásil, že Slovensko nepotrebuje migrantov a vláda by sa mala postarať o našich ľudí. Iný zase obvinil prezidenta Andreja Kisku, že podporuje tých, ktorí nás chcú prísť zabiť. Vodca slovenskej pospolitosti Jakub Škrabák ukončil svoj prejav pozdravom zo Slovenského štátu "Na stráž"!. Pritom ale nezdvihol ruku nad úroveň hlavy, ako to bolo zvykom v dvadsiatom storočí.

Pôvodne na začiatok protestu prišlo do tisíc demonštrantov. Tí sa však počas nudných prejavov postupne rozchádzali. "Tieto populistické reči sa nedajú počúvať. Sú rovnaké v Prahe a rovnaké v Bratislave," povedal jeden z účastníkov z Čiech.

V Bratislave sa dnes konali dva pochody, pozrite si reportáž:

Námestie slobody bolo obkľúčené policajtmi, tí z neho nepúšťali ani účastníkov pochodu.

Zásah polície

Ešte pod bratislavskou Hlavnou stanicou polícia zasiahla proti jednému účastníkovi pochodu, ktorý hodil plechovku piva do jedného protestujúceho, ktorý skandoval "Európa Európanom". Polícia ho na mieste spacifikovala.

"Polícia zatiaľ predviedla pre podozrenie z protiprávneho konania počas konania dnešných pochodov v Bratislave jedenásť osôb," uviedla bratislavská krajská hovorkyňa Tatiana Kurucová. 

Na Kollárovom námestí bolo približne 200 policajtov vrátane ťažkoodencov, ktorí boli pripravení zabrániť stretu účastníkov oboch pochodov.

Extrémisti pochodovali Bratislavou, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:15 NAŠI IV. - NOVÉ ČASTI
19:50 ŽREBOVANIE
20:05 OKTAGON MMA ZÁPASENIE - FINÁLE
14:20 Nákupné maniačky
20:10 Myšlienky vraha VI.
21:00 Myšlienky vraha VI.
19:20 Sníček
19:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:00 Príbehy dvoch myší
17:55 Nadějné vyhlídky
20:15 Empire State
21:55 Pláč sovy