Pochod extrémistov. Demonštrovali proti diktátu Bruselu

Pochod extrémistov. Demonštrovali proti diktátu Bruselu

BRATISLAVA / Približne 500 extrémistov sa zišlo v sobotu na námestí pred bratislavskou Hlavnou stanicou a pokračovali pochodom cez Bratislavu. V rukách držali zástavy so slovenským znakom a skandovali heslo "Slovensko Slovákom". Pochod podporili aj Nemci, Srbi, Česi, Poliaci a Chorváti.

Cieľom pochodu bolo upozorniť na súčasné problémy, čo vyjadrovali heslami "Slovensko Slovákom" alebo "Stop diktátu Bruselu". Podľa jedného z organizátorov Mariána Magáta na pochod pozvali predstaviteľov parlamentnej Kotleba - Ľudovej strany Naše Slovensko. Nikto ale neprišiel.

"Milan Mazurek sľúbil, že príde, potom ale svoj prísľub odvolal," povedal Magát.

Extrémisti začali svoj míting na Námestí slobody spevom štátnej slovenskej hymny.

Na stráž!

Jeden z rečníkov vyhlásil, že Slovensko nepotrebuje migrantov a vláda by sa mala postarať o našich ľudí. Iný zase obvinil prezidenta Andreja Kisku, že podporuje tých, ktorí nás chcú prísť zabiť. Vodca slovenskej pospolitosti Jakub Škrabák ukončil svoj prejav pozdravom zo Slovenského štátu "Na stráž"!. Pritom ale nezdvihol ruku nad úroveň hlavy, ako to bolo zvykom v dvadsiatom storočí.

Pôvodne na začiatok protestu prišlo do tisíc demonštrantov. Tí sa však počas nudných prejavov postupne rozchádzali. "Tieto populistické reči sa nedajú počúvať. Sú rovnaké v Prahe a rovnaké v Bratislave," povedal jeden z účastníkov z Čiech.

V Bratislave sa dnes konali dva pochody, pozrite si reportáž:

Námestie slobody bolo obkľúčené policajtmi, tí z neho nepúšťali ani účastníkov pochodu.

Zásah polície

Ešte pod bratislavskou Hlavnou stanicou polícia zasiahla proti jednému účastníkovi pochodu, ktorý hodil plechovku piva do jedného protestujúceho, ktorý skandoval "Európa Európanom". Polícia ho na mieste spacifikovala.

"Polícia zatiaľ predviedla pre podozrenie z protiprávneho konania počas konania dnešných pochodov v Bratislave jedenásť osôb," uviedla bratislavská krajská hovorkyňa Tatiana Kurucová. 

Na Kollárovom námestí bolo približne 200 policajtov vrátane ťažkoodencov, ktorí boli pripravení zabrániť stretu účastníkov oboch pochodov.

Extrémisti pochodovali Bratislavou, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:35 Súdna sieň
15:25 Súdna sieň
13:35 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
15:55 Simpsonovci I.
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
15:10 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
12:55 Mámy na nože
14:30 Podfukáři
16:35 Góóól! III.