Prezidentova minulosť: Chcete vedieť, s kým spával Kiska v Amerike?

10.06.2016 17:26 Noviny.sk Slovensko

Prezidentova minulosť: Chcete vedieť, s kým spával Kiska v Amerike?

MICHALOVCE / Prezident Andrej Kiska mal v piatok oficiálny program v Michalovciach. Štáb TV JOJ mu pripravil prekvapenie, o ktorom nikto netušil. Čakal tam na neho človek, ktorý stál po jeho boku pri jeho začiatkoch v Amerike. Ich stretnutie po dlhých rokoch bolo mimoriadne emotívne.

"To sme my dvaja, to sme boli fešáci,"ukazuje na fotku Peter Gergely.

Gergely postával medzi ľuďmi, ktorí čakali na prezidenta. Andrej Kiska ho pozdravil a chcel pokračovať ďalej. Kamarát mu ale pevne stisol ruku, prihovoril sa a pozrel sa mu priamo do očí.

"Po desiatich sekundách mu to došlo, že kto som vlastne," hovorí Gergely. "Ja som ťa ani nespoznal, takú bradu nosíš," povedal Andrej Kiska svojmu dlhoročnému kamarátovi.

Peter Gergely a Andrej Kiska sa pred 26 rokmi spolu vybrali za veľkú mláku. "Roku pretiekli, mal som možnosť stretnúť sa tu s priateľom, s ktorým som v 90. roku odišiel do spojených štátov," spomína Kiska.

"Boli sme v New Jersey, tam sme žili asi pol roka spolu," spomína Gergely.

Začiatky boli mimoriadne zložité. Ako cudzinci museli v Amerike bojovať o prežitie ako sa dalo. Dôkazom sú zatiaľ nezverejnené fotky, kde spia spolu vedľa seba na zemi. "Stretnutie s týmto priateľom mi pripomenulo, akú pokoru by sme mali mať v živote," hovorí Kiska. 

Kamaráti sa naposledy videli pred pätnástimi rokmi, potom sa ich cesty rozdelili. Až pred rokom prišlo k písomnému kontaktu zo strany Andreja Kisku. "Dostal som list z prezidentskej kancelárie, v ktorom mi blahoželal k šesťdesiatke," dodal Gergely.

Pozrite si zábery z emotívneho stretnutia:

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
05:40 Kutyil s.r.o.
06:20 Nevinní
07:30 Panelák VII.
05:40 Prvé oddelenie II.
06:00 Prvé oddelenie
06:40 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:05 Zoolander No. 2
07:05 Skoro dospělá
08:50 Útěk ze Sibiře