Reportér TV JOJ Rastislav Striško vyhral novinársku cenu

16.05.2016 20:10 Noviny.sk Slovensko

Reportér TV JOJ Rastislav Striško vyhral novinársku cenu

BRATISLAVA / Redaktor televízie JOJ Rastislav Striško vyhral Novinársku cenu 2015 za reportáž Utečenecká kríza - Rodina utečencov na ceste do Európy.

Redaktor televízie JOJ Rastislav Striško bol nominovaný na Novinársku cenu roku 2015 v kategórii Audiovizuálna žurnalistika - Najlepšia reportáž.

"Dostal som cenu a musím povedať, že je to pre mňa motivujúce. Chcem poďakovať najmä šéfredaktorovi spravodajstva Rolandovi Kubinovi, mojej manželke, štábu, ktorý tam so mnou bol a televízii, ktorá mi dala možnosť venovať sa tejto celosvetovej téme," povedal ihneď po vyhlásení Rasťo Striško.

"Porota ocenila nielen výnimočné profesionálne spracovanie témy, ktorá silno rezonovala a polarizovala spoločnosť v uplynulom roku, ale predovšetkým prístup autora k téme. Autor sa rozhodol, že pomerne komplexnú tému spracuje z pohľadu utečencov tak, že sa podujal zažiť rovnakú náročnú cestu ako oni. Divák má teda možnosť zaziť celý jeden príbeh od momentu prvého dotyku s pevninou až po cieľovú destináciu," vysvetlila Mirka Grófová z Nadácie otvorenej spoločnosti.

Cesta s utečencami

Striško absolvoval cestu so sýrskou skupinou utečencov do Európy. Sýrčan Fausi so ženou a štyrmi deťmi cestovali zo Sýrie do nemeckého Dortmundu.

Počas nakrúcania reportáže s Fausim skončil Rasťo Striško spolu s Tomášom Szabóom a kameramanom Palom Podhradským aj na policajnej stanici.

Rasťo Striško dostal novinársku cenu aj za rok 2012. V apríli 2013 vyhral v jednej z najťažších kategórií. Za kauzu "Čierna labuť" získal ocenenie najlepší investigatívny príspevok v elektronických médiách. Išlo o dotačnú 50-miliónovú kauzu.

Rasťo Striško dostal svoju už druhú novinársku cenu:

Pozrite si reportáž Rasťa Striška, ktorú ocenila porota:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:35 Anjel strážny
14:25 Víchor
16:50 Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie
12:00 Honba za drahokamom
14:30 Nožnicovoruký Edward
16:35 Profesionáli III.
12:50 Vražedné čísla VI.
13:40 Vtierka Castle II.
14:30 Dr. House VI.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
13:20 On je fakt boží!
15:10 Popelky
16:50 Kde je Albert?