Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
Požiar v horách hasili tridsiati hasiči, horelo v ťažko dostupnom teréne
Zdielať na

Požiar v horách hasili tridsiati hasiči, horelo v ťažko dostupnom teréne

VLACHOVO / Nadmorská výška viac ako 1 200 metrov vysoko v horách, ťažko dostupný terén, ale aj silný vietor a nedostatok vody. Aj s takýmito problémami bojovali hasiči počas rozsiahleho lesného požiaru nad obcou Vlachovo v rožňavskom okrese. Hasili tak profesionáli ako aj lesní pracovníci. Požiar sa šíril rýchlo a viac ako 30 chlapov malo čo robiť, aby oheň dostali pod kontrolu.

Horelo rúbanisko s rozlohou približne 6 hektárov. Čo požiar zapríčinilo, zatiaľ známe nie je, pravdepodobne zlyhal ľudský faktor. Okrem profesionálov hasil každý, kto mohol. Ľudia z dedín aj lesní pracovníci.

"Prišli sme pomôcť, doniesli sme náradie a hasíme lopatkami, vodou," opisuje lesný pracovník. Hasiči zabezpečili aj kyvadlovú dopravu pre nedostatok vody. Tú vozili z viac ako 10 kilometrov vzdialeného mesta.

Terén a vietor

Približne po 4 hodinách sa hasičom podarilo rozsiahly lesný požiar lokalizovať, a to aj napriek mnohým problémom. "Fúkal silný vietor a bol ťažko dostupný terén," informuje veliteľ zásahu Marián Bašták.

Zásah hasičov trval celé popoludnie až do neskorých večerných hodín. Lesní pracovníci ostali požiarovisko monitorovať aj počas celej noci.

Na mieste bola redaktorka Martina Molčanová:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy