Vláda schválila milión eur na zimný štadión v Kežmarku

Vláda schválila milión eur na zimný štadión v Kežmarku

KEŽMAROK / Mesto Kežmarok bude môcť pokračovať v rekonštrukcii zimného štadióna, vláda mu počas svojho výjazdového rokovania schválila dotáciu na tento účel vo výške jeden milión eur.

Štadión ostal rozostavaný a nefunkčný po skrachovanej Zimnej deaflympiáde 2011 vo Vysokých Tatrách. Mesto na rekonštrukciu financie nemalo. Kežmarský primátor Ján Ferenčák označil schválenie finančných prostriedkov za zadosťučinenie pre neho i obyvateľov Kežmarku a celého okresu.

Dnes zrúcanina

"Kežmarok si pamätá ešte spred šiestich rokov hranie extraligy, boli tu triedy, žiaci, ktorí sa učili, bol tu celý systém prípravy týchto hokejistov a dnes, žiaľ, kto ide okolo štadióna, vidí len zrúcaninu. Musíme s tým niečo spraviť,“ uviedol. Podľa jeho slov je možné zachrániť zimný štadión práve v tomto roku, v budúcom by už mesto pravdepodobne uvažovalo o jeho zbúraní.

Časť financií na rekonštrukciu chcelo mesto získať prostredníctvom dobrovoľnej zbierky, ktorú vyhlásilo v polovici apríla minulého roka. Za osem mesiacov sa však takýmto spôsobom podarilo vyzbierať len 1 904 eur.

Do roka a do dňa

Na rekonštrukciu mesto potrebuje celkovo asi 1,9 milióna eur, dotácia a financie zo zbierky mestu nebudú stačiť. "V tomto smere mesto pristupuje ako partner, budeme spolufinancovať celý projekt, mesto má na dofinancovanie tejto stavby finančné prostriedky v rezervnom fonde,“ informoval Ferenčák.

Verí, že do roka a do dňa bude možné nový štadión otvoriť pre verejnosť. "Naším záujmom je mať komplexný štadión so zázemím, so všetkým, aby sme ho mohli ponúkať verejnosti, ale aj na profesionálne hry,“ uviedol ešte v minulom roku Ferenčák.

Akčný plán

Vláda počas výjazdového rokovania schválila aj návrh Akčného plánu rozvoja okresu Kežmarok, ktorý by mal čiastočne vyriešiť problémy s vysokou nezamestnanosťou v okrese, pomôcť vzniku pracovných miest a naštartovaniu miestnej ekonomiky. "Je to práve okres Kežmarok, ktorý bol prvý z radu dvanástich okresov, na ktorý sme dnes doslova šili konkrétny akčný plán s cieľom zlepšiť životnú úroveň v tomto okrese v rokoch 2016 až 2020,“ uviedol premiér Robert Fico na tlačovej konferencii po skončení rokovania.

Ako vysvetlil, cieľom akčného plánu je znížiť nezamestnanosť podporou vytvorenia približne dvetisíc nových pracovných miest v okrese do roku 2020. Celková odhadovaná finančná investícia do aktivít akčného plánu v rokoch 2016 až 2020 predstavuje 52 miliónov eur.

Téme sa venuje redaktorka Mária Pavlíková:

Zdroj: SITA, noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top star
10:35 Králi zrubov
11:50 Profesionáli III.
12:45 Zlato v garáži IV.
11:30 Nákupné maniačky
13:00 Skutočné príbehy
14:20 Prvé oddelenie II.
11:40 Matematické príšerky II.
12:05 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:20 Krtko
10:10 Nádech pro lásku
12:20 Cesta za králem trollů
14:10 Všechno musí pryč