Zatiahnuté
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Fico prežil Silvester v strachu, bál sa teroristického útoku
Zdielať na
Slovensko

Fico prežil Silvester v strachu, bál sa teroristického útoku

BRATISLAVA / Premiér Robert Fico tvrdí, že pokiaľ ide o bezpečnostnú situáciu, je v permanentnom strese. Celú silvestrovskú noc mal obavy, aby sa niečo nestalo.

"My sme nemali ani odvahu pomenovať bezpečnostné riziká, ktoré boli na Silvestra, pretože každý by povedal, že chceme ľuďom pokaziť Silvester. Dnes to hovorím veľmi vážne. Nikomu neprajem toľko strachu, ktorý som musel prežívať počas silvestrovskej noci, či sa niečo nestane,“ vyhlásil premiér v rozhovore pre agentúru SITA.

Podľa neho boli vtedy prijaté vážne bezpečnostné opatrenia.

Hrozba terorizmu

Fico zdôraznil, že nestrieľal z boku, keď hovoril o hrozbách terorizmu. "Máme zatajovať informácie ako nemecká verejnoprávna televízia. Čo by robili naši protivníci, keby sme niečo zakázali odvysielať v RTVS? To sa stalo v Nemecku. Preto budem ľuďom vždy hovoriť len pravdu. Ochrana Slovenska je prioritou mojej vlády,“ zdôraznil.

Predseda vlády nevie, čo by hovorili politici, ktorí ho dnes kritizujú, že straší ľudí, keby sa na Slovensku niečo stalo. "Tí istí, ktorí dnes hovoria, že šírim strach, by pýtali moju hlavu. Nemôžem sa zaoberať takýmito výkrikmi,“ dodal.

Kým silvestrovská noc na Slovensku bolo pokojná, Nemci mali starosti s útokmi na tamojšie ženy. Pozrite si archívnu reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie