Jasno
10°
Bratislava
Viktor
26.2.2024
V Bratislave zomrelo na infekciu dievčatko (1), ďalšie deti pozorujú
Zdielať na

V Bratislave zomrelo na infekciu dievčatko (1), ďalšie deti pozorujú

BRATISLAVA / V Bratislave zomrelo len 18- mesačné dievčatko. A to na vážne infekčné ochorenie. Informáciu televízii JOJ potvrdila Detská fakultná nemocnica. Infekcia sa prenáša vzduchom, slinami či priamym kontaktom.

Otrava krvi

Dôvodom úmrtia dieťatka bola podľa dostupných informácií meningoková sepsa, čiže otrava krvi. Závažné infekčné ochorenie, ktoré je podľa odborníkov charakteristické pomerne vysokou mierou úmrtnosti najmä pri mladších vekových ročníkoch.

Dievčatko hospitalizovali v pondelok, bolo na tom mimoriadne zle. "Stav bol nezlučiteľný so životom, dievčatko sa nám žiaľ nepodarilo zachrániť," povedala televízii JOJ hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská.

Ďalšie deti v nemocnici

Dievčatko bývalo podľa informácií televízii JOJ v jednej z ubytovní v hlavnom meste.

Na pozorovaní v nemocnici sú z preventívnych dôvodov deti, ktoré s ním prišli do kontaktu. Lekári im podávajú antibiotiká.

Ochorenie má rýchly spád

"V nasledujúcich dňoch sme hospitalizovali ďalšie štyri deti z rovnakej ubytovne. Ani u jedného sa  meningoková infekcia nepotvrdila. Majú však rôzne hnačkové ochorenia a zostávajú v nemocnici na pozorovaní a liečime ich," dodala hovorkyňa univerzitnej nemocnice. 

Meningokové ochorenie sa v prvých momentoch podobá na chrípku, no priebeh je dramatický a má rýchly spád.  "Znie to drasticky, ale väčšinou si večer ľahne človek zdravý a ráno môže byť mŕtvy," povedala televízii JOJ lekárka Katarína Holečková.

V bratislavskej nemocnici zomrelo na vážne infekčné ochorenie len 18-mesačné dievčatko, pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy