Veronika a jej posledný kúsok: Nezvyčajný zážitok z rodného regiónu...

18.05.2015 11:45 Noviny.sk Slovensko

Veronika a jej posledný kúsok: Nezvyčajný zážitok z rodného regiónu...

NOVÁKY / V pláne má prebehnúť 640 kilometrov naprieč Slovenskom za 23 dní. Reč je o triatlonistke Veronike Otrubovej, ktorá sa stala tvárou projektu Posledný kúsok. Na svojej ceste chce prekonať nielen samú seba, ale dokázať, že Slováci sú dobrosrdeční a dokážu sa podeliť aj o posledný kúsok. Tentoraz sme Veroniku stretli na Hornej Nitre. V Novákoch ju čakala príjemná zastávka.

Jazda v kajaku

Veronika sa počas svojej cesty naprieč Slovenskom zastavila aj v Novákoch. V nohách mala viac ako 30 kilometrov. Napriek tomu vyfasovala od úspešnej kanoistky Martiny Kohlovej reprezentačný dres a čakala ju jazda v kajaku.

Keďže Veronika sedela v kajaku prvý krát, pre istotu im garde robili novácky vodnopólisti. 

Strach však prekonala rýchlo. V momente ako sa zohrali, prišla studená sprcha.

Zdroj: Milka

... a prišla voda

"Akurát sme sa dostali do tempa, ma stihla pochváliť a zrazu som bola vo vode," podotkla.  "Išlo jej to veľmi dobre," dodala kanoistka Martina Kohlová.

Veronika je momentálne v polovici svojej cesty. Víkend prežila v Bojniciach a okolí, v miestach kde sa narodila. "Teraz je to pre mňa emotívne, že si zabehnem po rodnom kraji," priznala.

Zdroj: noviny.sk

Pozrite si reportáž zo zastávky behu Posledný kúsok v okolí Novák od Pavla Čertíka:

Posledný kúsok a jeho posolstvo

Sú Slováci ochotní podeliť sa aj o to najcennejšie? Projekt POSLEDNÝ KÚSOK má odpovedať práve na túto otázku. Jeho ambasádorkou je práve sympatická triatlonistka Veronika.

Beží naprieč Slovenskom, aby na konci trasy venovala posledný kúsok čokolády ako znak vďaky svojim „trom ženám“. Chce tak inšpirovať a vyzvať všetkých Slovákov a Slovenky, v ktorých je kúsok jemnosti a obetavosti, aby sa delili o bežné i neobyčajné veci s ľuďmi vo svojom okolí.

Dobrosrdečné Slovensko

Výsledky prieskumu agentúry NMS Research pre Milku ukazujú, že veľká väčšina Slovákov, až 88 %, sa rada podelí o bežné veci vo svojom živote. Teraz máme všetci šancu dokázať to a pomôcť Veronike pri jej hrdinskom výkone.

Dvadsaťpäťročná Veronika verí veľkorysosti krajanov a aj to je dôvod, prečo pobeží krížom cez Slovensko: „K nám Slovákom určite patria vlastnosti ako dobrosrdečnosť a pohostinnosť. Myslím si, že sme ľudia, ktorí neváhajú deliť sa s inými“.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
05:50 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Panelák VII.
06:25 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:25 DEDIČSTVO
06:40 Jahôdka a jej kamaráti I.
07:05 Požiarnik Sam X.
07:15 Požiarnik Sam X.
06:05 William a Kate: Královské zásnuby
07:25 Footloose: Tanec zakázán
09:25 Prázdniny!