Jasno
31°
Bratislava
Drahomír
16.7.2024
Pedofil v Chorvátsku mohol natáčať aj slovenské deti
Zdielať na

Pedofil v Chorvátsku mohol natáčať aj slovenské deti

ROVINJ / Chorvátskou Istriou otriasa pedofilný škandál! Päťdesiatročný muž si minimálne 3 dni nepozorovane nakrúcal obnažené deti hrajúce sa na jednej z obľúbených turistických pláží. Medzi jeho obeťami by mohli byť aj slovenské deti.

Nemecký turista pracoval premyslene. Celé 3 dni sa mu darilo zbierať detailné zábery na odhalené detské telá úplne bez povšimnutia.Niekoľko mikro kamier ukrýval v kríkoch tesne vedľa pláže v prístavnom mestečku Rovinj.

Telá na pláži

Robil to vždy nad ránom, keď bolo okolie zahalené v tme. Tak, aby objektívy vidieť nebolo, ale snímali čisto a detailne. "Vyrábal pornografické video. Obnažené detské telá na pláži," povedala hovorkyňa istrijskej polície Nataša Vitasovič.

Polícia zatiaľ nevie, ako chcel zábery použiť. Muž tvrdí, že iba pre vlastnú potrebu, ale vyšetrovatelia stále pracujú aj s verziou, že zábery obnažených detí hrajúcich sa na chorvátskych plážach, mohli putovať na čierny trh. Koľko detí od stredy do piatka minulého týždňa nasnímal, nie je verejná informácia. Nás však zaujímalo, či medzi obeťami pedofilného sex turistu z Nemecka, mohli byť aj slovenské deti.

Špionážna technika

"Ministerstvo úzko spolupracuje s chorvátskou políciou i keď sú Slováci páchatelia, i keď sú obete. Zatiaľ nás nekontaktovali, takže predpokladáme, že slovenské deti medzi nimi neboli," informuje riaditeľ tlačového odboru Peter Susko.

Zohnať drobnú špionážnu techniku dnes nie je problém, ani vysoká investícia. Ukryť sa dá nielen do krovu, ale aj do prehrávača, pera, alebo kľúča od auta, alebo milióna ďalších bežných vecí, ktoré nepútajú pozornosť. Podľa odborníka by však pozorný rodič mohol zvláštne správanie sa človeka v blízkosti jeho detí odhaliť. Stačí si všímať detaily, ako je napríklad hrúbka kancelárskeho pera.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy