Skoro jasno
35°
Bratislava
Lýdia
19.8.2022
Stal som sa obeťou pokusu o atentát, tvrdí Procházka
Zdielať na
Slovensko

Stal som sa obeťou pokusu o atentát, tvrdí Procházka

BRATISLAVA / Zakladateľ politickej strany Sieť a bývalý kandidát v prezidentských voľbách Radoslav Procházka si myslí, že bol adresátom pokusu o politický atentát. Procházka to vyhlásil na tlačovej besede v Košiciach. Audit prezidentskej kampane a detektor lži boli hlavnými témami tlačovej besedy. Zdôraznil, že dnes sa k tejto kauze aj ku kauze Igor Matovič vyjadruje naposledy.

"Je to moja vina, že sme boli tri týždne v mentálnej a komunikačnej defenzíve. Je to moja vina, že som to vôbec dopustil," uviedol Procházka.

"Prvý raz som sa stal terčom systematického a dobre mediálne organizovaného a sponzorsky podporovaného pokusu o politický atentát. Na základe informácií, ktoré som získal, mám všetky dôvody veriť, že išlo o objednávku z biznis-politických kruhov blízkych súčasnej vláde, že politický podnikateľ poslanec Matovič nehrá len úlohu nájomného žoldniera, ale svoju česť vymenil za prísľub pravidelnej účasti v televíznych debatách akože za opozíciu,“ dodal.

Informoval aj o záveroch auditu účtovníctva za jeho prezidentskú kampaň, ktorú vykonal nezávislý audítor Ondrej Boržik. Ten nenašiel nijaké nedostatky v účtovníctve, konštatoval že bolo vedené transparentne, prijaté a vydané prostriedky zodpovedajú účelu a poskytujú pravdivý a verný obraz, pričom odobril účtovnú uzávierku.

Matovič uviedol, že Procházka by žiadnym detektorom lži neprešiel. Pozrite si reportáž:

Procházka spochybnil účasť Matoviča na detektore lži s tým, že to neprebehlo korektne. Informoval, že dostal zatiaľ neoficiálnu ponuku cez SMS od významnej osobnosti televízie, ktorá by v priamom prenose a v prime time vysielala jeho absolvovanie výsluchu cez detektor lži.

Ako uviedol Procházka, voči Matovičovi necíti nenávisť, zvažuje však podanie viacerých žalôb na Matoviča ako fyzickú osobu.

Súvisiace články

Najčítanejšie