Andrej Kiska sa bude predávať za 45 centov

Andrej Kiska sa bude predávať za 45 centov

BRATISLAVA/PRAHA / Andrej Kiska nastúpi do funkcie prezidenta o necelé tri týždne a prípravy na túto udalosť sú už v plnom prúde. Známky s jeho podobizňou sa už tlačia v Prahe.

V pražských tlačiarniach sa tlačili aj prezidenti Husák, Havel, Kováč i Schuster. Ján obsluhuje tlačiarenský kolos viac ako štyridsať rokov. Pamätá si napríklad, čo sa stalo, keď stroj začal štrajkovať. "Prezident Husák vyzeral ako černoch. Bola to hanba a museli sme vyhodiť valec," hovorí Ján.

"Pekná známka, pekný prezident," okomentoval svoju spokojnosť s prácou Ján.

Slováci lepia známky s podobizňou prezidentov na listy vo veľkom. S tvárou Michala Kováča bolo vydaných 134 miliónov známok, tridsaťdva miliónov patrilo Rudolfovi Schusterovi a s úradujúcim prezidentom Ivanom Gašparovičom bolo vydaných päť miliónov známok.

Koľko známok s Kiskovým portrétom bude v obehu, sa presne odhadnúť nedá. "Tlačíme osem miliónov kusov," uviedol vedúci odboru POFIS Martin Vančo.

V najbližších mesiacoch pripravuje pošta aj raritu. Známky s lepidlom s jahodovou príchuťou. "Vzhľadom na to, že ide o ústavného činiteľa, tu by som to nechal v konzervatívnej forme. Tak, ako sa patrí na hlavu štátu," dodal Vančo.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
11:25 Dr. Dokonalý
09:20 Simpsonovci IV.
09:50 Simpsonovci V.
10:20 Najlepšie svetové videá V.
09:20 Nákupné maniačky
10:40 UHÁDNI MÔJ VEK
11:35 Vražedné Miami II.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
09:20 Valerian a město tisíce planet
11:50 Útěk ze Sibiře
14:15 Paddington