Žitňanská, Vášáryová a Beblavý opustili SDKÚ, tu sú dôvody

Žitňanská, Vášáryová a Beblavý opustili SDKÚ, tu sú dôvody

BRATISLAVA / Trojica poslancov NR SR Lucia Žitňanská, Miroslav Beblavý a Magda Vášáryová na rokovaní prezídia strany oznámili, že opustia SDKÚ-DS.

Srdce pre deti. Najväčší charitatívny projekt 20. 12. o 20:20 na JOJ

Prezídium začalo rokovať vo štvrtok krátko po 18:30. Svoje rozhodnutie neoznámili ani spolustraníkom. Ani jeden z nich neodpovedal na otázky médií ani pri príchode do centrály strany. Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo prichádzal na rokovanie s očakávaniami, že zvíťazí zodpovednosť.

"Budeme ochraňovať naše hodnoty najlepšie ako vieme. Nebudem hovoriť na verejnosti, ako hovoríme v strane. Keby sme dali členom hlasovať, neexistuje ani náznak rozštiepenia. Jediný, kto môže mať z toho radosť, je ľavica, Smer a Robert Fico," povedal novinárom.

Dlhodobé nezhody

V SDKÚ-DS sa vyhrotila situácia po tom, čo bol do strany prijatý Dušan Repák. Minulý týždeň na Prezídiu SDKÚ-DS Lucia Žitňanská a Magdaléna Vášáryová povedali, že odídu zo strany, ak jej členom bude Dušan Repák. Ten sa následne po roku vzdal členstva v strane. Teraz zas viacerým prekáža, že o jeho vystúpení zo strany sa dozvedeli z médií a nie od Freša.

Repák v minulosti zastupoval poslancov strany Vladimíra Mečiara pred ústavným súdom. Vtedy chceli dosiahnuť zrušenie Špeciálneho súdu. Daniel Lipšic ho v minulosti označil za právnika blízkeho rodine podnikateľa Jozefa Majského. Mečiar ho navrhol za člena disciplinárneho senátu.

Poslanci schválili rozpočet

Slovensko má schválený rozpočet na rok 2014. Parlament ho odobril hlasmi 81 poslancov vládneho Smeru-SD. Z ostatných zákonodarcov v sále 62 hlasovalo proti, jeden sa hlasovania zdržal a jeden nehlasoval. VIAC TU.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:30 12 darů do života
08:35 Příšerky pod hladinou
10:15 Red Dog - psí legenda