V hokeji do 18 rokov Slováci prehrali so Švédskom 0:7 a budú hrať o 5. miesto
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: AI
TRENČÍN / Slovenskí hokejisti do 18 rokov budú hrať na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup o konečné 5. miesto. Rozhodla o tom ich stredajšia prehra so Švédskom 0:7, po ktorej prišli o šancu na postup do semifinále. V tabuľke trenčianskej skupiny sa umiestnili na 3. mieste a o konečné umiestnenie budú hrať proti tretiemu tímu z brnenskej vetvy turnaja.
Suverénni Švédi ovládli trenčiansku skupinu s plným počtom bodov a skóre 22:3. V súboji o postup do finále sa stretnú s víťazom B-skupiny, ktorá vrcholila v stredu večer súbojom v Brne medzi domácim Českom a Kanadou.
Slováci potrebovali trojgólový rozdiel
Slovenský tím potreboval na postup do semifinále víťazstvom minimálne trojgólovým rozdielom, no favorizovaní Švédi prekvapenie nedopustili. Zverenci Martina Dendisa v úvode prvej časti nevyužili presilovku a od 6. minúty prehrávali po góle Gustafssona. Keď Bartholdson zvýšil na 0:2 a Nordmark v 25. minúte využil presilovku, bolo o víťazovi rozhodnuté. Severania kontrolovali dianie na ľade, postrážili si čisté konto brankára Tjärnlunda a v závere dvomi využitými presilovkami zvýšili konečný výsledok.
Reprezentanti USA zvíťazili nad Nemeckom vysoko 8:1 v stredajšom zápase „slovenskej“ B-skupiny a spoločne so Švédmi postúpili do semifinále. Švajčiari si v záverečný deň základných skupín pripísali prvé body. Nad favorizovaným Fínskom zvíťazili 4:3 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol útočník Sol Fueter. V "béčku" však obsadili posledné štvrté miesto a čaká ich piatkový súboj proti Nemecku o konečné 7. miesto.