Zatiahnuté
11°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Matúš Šutaj Eštok vymenoval do funkcie policajného prezidenta Ľubomíra Soláka
Zdielať na

Matúš Šutaj Eštok vymenoval do funkcie policajného prezidenta Ľubomíra Soláka

Zdroj: TASR

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v piatok vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka.

"Som presvedčený, že pán Solák bude správnym človekom na čele Policajného zboru, bude sa vždy zastávať zákona, spravodlivosti a bude partnerom pre radových policajtov. Prichádza s víziou upokojenia situácie v Policajnom zbore, zdieľame rovnaký názor, že zákon má platiť pre každého jedného príslušníka," skonštatoval minister.

Policajný prezident je podľa ministra pripravený riešiť všetky problémy, s ktorými polícia zápasí, či už je to dlhodobý personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie policajtov, ako aj problém infraštruktúry policajných staníc. 

Solák vyjadril svoje ambície

Pre Soláka je prvoradé, aby si polícia kvalitne plnila svoje úlohy pri zaisťovaní bezpečnosti obyvateľov a policajti sa vždy riadili v službe zákonom bez vnášania politiky či osobného pohľadu. "Budem sa snažiť vytvoriť seriózne podmienky pre každého jedného policajta, výzvou na nasledujúce obdobie je najmä riešiť problém poddimenzovanosti v Policajnom zbore a udržania príslušníkov v zbore," uviedol.

Ako priblížil rezort vnútra, Ľubomír Solák má služobnú prax v polícii 25 rokov, kde prešiel viacerými pozíciami vrátane riadiacich, spĺňa zákonné podmienky na výkon funkcie prezidenta Policajného zboru. Od 15. novembra viedol Policajný zbor na základe dočasného poverenia, do zboru opätovne nastúpil z Mestskej polície Bratislava. Kandidát pred vymenovaním absolvoval verejné vypočutie pred Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy