Jasno
27°
Bratislava
Stela
3.10.2023
Ivan Šimko chce po voľbách prevziať vedenie KDH. Čo je "kresťanské" vraj vníma inak
Zdielať na

Ivan Šimko chce po voľbách prevziať vedenie KDH. Čo je "kresťanské" vraj vníma inak

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Bývalý minister Ivan Šimko by chcel po voľbách prevziať vedenie KDH. Svoje sily a skúsenosti chce ponúknuť na povolebnom sneme. Podľa svojich slov chce brániť pluralitu v hnutí, ale zároveň sa pričiniť o to, aby v nej prevážilo to dobré, múdre a aktuálne. Informoval o tom na sociálnej sieti.

"Chcem podporiť to, čo sa otvára spolupráci dovnútra i navonok, to, čo sa usiluje pochopiť súčasného človeka bez ohľadu na pohlavie, vek, sociálne postavenie, ale aj náboženské presvedčenie či sexuálnu orientáciu. Som presvedčený, že práve to je naozaj kresťanské a demokratické, a o toto som sa v KDH vždy usiloval," vyhlásil.

V hnutí sa podľa Šimka nájdu nové myšlienky, ale i také, ktoré lipnú aj na veciach, ktoré už život prekonal. "Stretneme sa v ňom so šikovnosťou, ale i s babráctvom. S dobrým i s pokleslým. S jednoduchým, ba až prostoduchým, ale aj s inteligentným a múdrym," skonštatoval. Dodal, že necelé tri týždne pred voľbami nechce urobiť nič neuvážené. Chce tiež urobiť všetko pre to, aby sa KDH dostalo znova do prvej ligy.

​Vážne politické rozhodnutie avizoval Šimko už pred týždňom. Ako vtedy napísal, každé slovo, ktoré sa verejne povie alebo napíše, pred voľbami treba vážiť. "Kiež by si to uvedomovali hlavne tí, ktorí nesú za volebné výsledky hlavnú zodpovednosť," podotkol. KDH v súčasnosti vedie Milan Majerský.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy