Zatiahnuté
10°
Bratislava
Emanuel
26.3.2023
Poľsko je podľa Matoviča vzorom boja proti korupcii a komunizmu
Zdielať na

Poľsko je podľa Matoviča vzorom boja proti korupcii a komunizmu

BRATISLAVA / Igor Matovič vo štvrtok odcestoval na svoju ďalšiu pracovnú cestu. S predsedami vlád V4 sa stretol vo Varšave. Na stretnutí sa premiéri rovnako ako naposledy v Ledniciach venovali európskym peniazom ako aj aktuálnej situácii okolo korony a otváraniu hraníc.

Poľsko je vzorom boja proti komunizmu, korupcii a ochoreniu Covid-19. Médiám to v budove Úradu vlády Poľskej republiky vo Varšave povedal slovenský premiér Igor Matovič (OĽaNO) v rámci spoločného vyhlásenia s poľským predsedom vlády Mateuszom Morawieckim. Obaja premiéri zároveň vyzdvihli bilaterálne vzťahy medzi Slovenskom a Poľskom a vyjadrili do budúcna nádej na ďalšiu spoluprácu.

"Ľudia žijúci v Poľsku sú našimi bratmi a sestrami. Poľsko je krásna krajina, ktorá nám ukázala cestu, ako bojovať s komunizmom. Okrem toho je Poľsko taktiež vzorom boja proti korupcii a korone,“ vyhlásil Matovič. Oba štáty podľa jeho slov zvládajú koronakrízu veľmi dobre, aj keď boj proti tomuto vírusu ešte nepovažuje za ukončený. "Naše vzájomné vzťahy sú výborné a môžu byť už len lepšie. Poľsko je okrem už spomínaných vecí taktiež vzorom pri čerpaní eurofondov a v tomto sa od nich chceme poučiť. Aj preto je súčasťou slovenskej delegácie v Poľskej republike ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí),“ uviedol slovenský premiér. Vyzdvihol taktiež spoluprácu oboch krajín v oblasti cestovného ruchu.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa dnes zúčastňuje na pracovnej návšteve Poľskej republiky a na summite Vyšehrádskej štvorky (V4) vo Varšave. Okrem toho absolvuje v poobedňajších hodinách aj pietny akt kladenia vencov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy