Na predsedníckych postoch možno očakávať zmeny. Snemy politických strán, ochromené koronou, začínajú

Na predsedníckych postoch možno očakávať zmeny. Snemy politických strán, ochromené koronou, začínajú

BRATISLAVA / Takmer tri mesiace po voľbách väčšina strán vyčkáva na to, aby sa zišla a vyhodnotila ich výsledky, a prijala i personálne rozhodnutia. Politické dianie ovplyvnil zákaz hromadných podujatí, a to sa týka aj snemov a kongresov politických strán. Po 20. máji však už toto obmedzenie neplatí, a tak čoskoro zrejme nastanú aj na niektorých predsedníckych postoch zmeny.

Už dnes sa dá povedať, že búrlivá diskusia bude v strane Smer-SD, ktorá má snem naplánovaný na september. Už dnes sa ale ozývajú hlasy, aby sa konal skôr, aby táto situácia netraumatizovala nielen verejnosť ale ani samotných "Smerákov". Istá odpoveď či to tak bude, na svete ešte nie je. 

Ideálna nie je ani situácia v strane Za ľudí, kde sa predseda strany Andrej Kiska stiahol. Debatuje sa o tom, kto a kedy ho nahradí. Vyzerá to zatiaľ tak, že po uvoľnení pandemických opatrení, by sa strana mohla stretnúť už začiatkom leta a okrem predsedu, budú riešiť aj budúcnosť strany. 

No a debata čaká aj stranu SaS, ktorá nedosiahla vo voľbách očakávaný výsledok. Tá ma kongres naplánovaný na jeseň. Podľa informácií TV JOJ tento termín sa kvôli organizačným problémom meniť nebude. 

Snem čaká aj stranu Progresívne Slovensko, a hoci sa opatrenia uvoľnili, urobia tak 6. júna online, kedy budú hovoriť o novom predsedovi. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:45 MILÁČIKOVO
06:20 Norman a duchovia
08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
05:20 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Súdna sieň
07:25 Súdna sieň
05:10 Ako som prežil
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:50 ZÁCHRANÁRI
05:00 Krtko
05:30 Tashiho svet
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Henry ze zkumavky
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry