Pellegrini nesúhlasí so spoločnou platformou Smeru a ĽSNS. Pre straníckych kolegov má odkaz

18.05.2020 12:21 Noviny.sk Politika

Pellegrini nesúhlasí so spoločnou platformou Smeru a ĽSNS. Pre straníckych kolegov má odkaz

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Akákoľvek spolupráca s extrémistickou stranou Kotlebovici - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je podľa podpredsedu strany Smer-sociálna demokracia a podpredsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho chybným krokom. Oznámenie spoločnej platformy dvoch poslancov Smeru-SD s kotlebovcami vníma ako ich individuálne rozhodnutie.

Bývalý premiér Peter Pellegrini nesúhlasí sú spoločnou platformou Smeru a ĽSNS. Informovala o tom agentúru Sita Patrícia Medveď Macíková z kancelárie podpredsedu parlamentu. 

"Môžeme diskutovať o hodnotách, ale je neprípustné viesť takúto debatu s extrémistickou stranou. Sociálna demokracia na Slovensku sa nesmie spriahať s extrémistami, ktorí dodnes spochybňujú napríklad Slovenské národné povstanie. Verím, že moji kolegovia si uvedomia svoju chybu a nebudú v spolupráci s kotlebovcami v diskusiách o budúcnosti krajiny pokračovať," povedal Pellegrini.

Poslanci Smeru-SD Ján Podmanický a Marián Kéry spolu s poslancami Tomášom Tarabom a Filipom Kuffom z klubu ĽSNS minulý týždeň oznámili, že chcú založiť platformu hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívnych poslancov. Zákonodarcovia o svojom zámere informovali krátko po tom, ako parlament neschválil správu ombudsmanky Márie Patakyovej za minulý rok. Taraba aj Kuffa sú zo strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita a do parlamentu sa dostali na kandidačnej listine ĽSNS.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:50 DVOJIČKY
11:50 Áno, šéfe USA III.
12:45 NA CHALUPE
10:30 Prvé oddelenie II.
11:10 Nákupné maniačky
12:15 UHÁDNI MÔJ VEK
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
10:40 Americká Miss India
12:25 Z ulice na green
14:15 Skoro dospělá