Títo piati dostanú pobyt, stravu a test na Covid-19 zdarma. Polícia vystavila poukazy do Leopoldova

18.05.2020 11:27 Noviny.sk Krimi

Títo piati dostanú pobyt, stravu a test na Covid-19 zdarma. Polícia vystavila poukazy do Leopoldova

Na zozname Interpolu sú už roky aj niektorí Slováci. Medzi nimi Robert Okoličány či Karol Mello: embed kód
BRATISLAVA / Päť najhľadanejších Slovákov bude tento týždeň zverejňovať polícia v špeciálnej kampani na svojom Facebooku a Instagrame. Kampaň je prispôsobená aktuálnej situácii vo svete, ktorú výrazne ovplyvňuje nový koronavírus. Hľadaným osobám bude prostredníctvom zverejnenia na sociálnych sieťach virtuálne zaslaný formulár do „špeciálnej štátnej karantény v Leopoldove“ s uvedením ďalších podmienok a výhod.

Ako uviedla polícia na sociálnej sieti, hlavným cieľom kampane je zvýšiť povedomie verejnosti o osobách v pátraní s cieľom získať informácie vedúce k ich zadržaniu.

Prvým, ktorému vystavili tzv. karanténny poukaz s doživotnou karanténou, je 44-ročný Róbert Okoličány. Akékoľvek informácie o hľadaných osobách je možné oznámiť na linke 158, osobne na ktoromkoľvek policajno oddelení, prípadne prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Ako pripomenuli policajti, vlani v decembri zverejnili štyroch najhľadanejších Slovákov formu pomyselných vianočných pohľadníc. V priebehu pár dní si informácie o hľadaných a nebezpečných osobách pozrelo len na policajnom Facebooku viac ako 500 000 sledovateľov, čím sa výrazne zvýšila šanca získať o nich nejaké informácie.

Práve vianočná kampaň podľa polície prispela k januárovému zadržaniu vysokopostaveného člena skupiny takáčovcov Henricha Sz., ktorý bol v pátraní viac ako tri roky a existovali indície, podľa ktorých mal byť už po smrti. „Veríme, že podobný, ak nie lepší výsledok bude mať aj naša koronavírusová kampaň,“ povedala 1. viceprezidentka Policajného zboru generálka Jana Maškarová.

Sociálne siete Policajného zboru, 10 stránok na Facebooku a jeden účet na Instagrame sleduje viac ako 800 000 sledovateľov. Hlavná stránka „Polícia Slovenskej republiky“ na Facebooku presiahla pred pár dňami hranicu 300 000 fanúšikov a 360 000 sledovateľov.

Jedného z najhľadanejších Slovákov zadržali v Juhoafrickej republike. Bližšie už Juraj Hajdin: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/SITA/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
09:20 Simpsonovci XXIII.
09:45 Simpsonovci XXIII.
10:10 DVOJIČKY
08:55 OCHRANCOVIA
10:05 Prvé oddelenie II.
10:30 Prvé oddelenie II.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
09:05 Pozlátko Hollywoodu
10:40 Americká Miss India
12:25 Z ulice na green