Václav Mika poskytol rozhovor novinárke blízkej Kočnerovi v priestoroch SaS

Václav Mika poskytol rozhovor novinárke blízkej Kočnerovi v priestoroch SaS

BRATISLAVA / Fotografia Václava Miku, ktorý začiatkom októbra, ešte ako kandidát SaS v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, dáva rozhovor novinárke známej z Kočnerovej Threemy, už niekoľko dní koluje na sociálnych sieťach. Zachytáva ako Martina Ruttkayová spovedá bývalého generálneho riaditeľa viacerých medií v priestoroch strany SaS.

Podľa sprievodného textu išlo o rozhovor na objednávku. Richard Sulík však tieto informácie odmieta a tvrdí, že išlo o bežné interview, tak ako v prípade iných novinárov. "Neviem k tomu nič povedať. Fotku som videl prvýkrát. V tom čase Václav Mika poskytol niekoľko rozhovorov, toto nebol jediný," uviedol predseda SaS Richard Sulík. 

"Doplním, že aj ja som s pani Ruttkayovou kedysi komunikovala. Vôbec som netušila tieto vzťahy, pretože to bola jedna z mnohých redaktoriek, ktoré sa mi ozvali. Vôbec sme nemali poňatia o takomto niečom, keby sme mali, určite sa to nestane," doplnila Jana Cigániková z SaS. 

Pripomeňme, že Václav Mika mal byť v budúcoročných voľbách na poprednom mieste kandidátky strany Sloboda a Solidarita. No už tri dni po oficiálnom predstavení oznámil, že z kandidátky odstupuje.

Richard Sulík chcel na svojej kandidátke aj Václava Miku. Ten ale po kritike vtedajších členov SaS z Demokratického jadra SaS, svoje meno z kandidátky stiahol. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Policajt z Belleville
23:10 Univerzálna upratovačka
01:10 Vojna o planétu opíc
20:30 Vojna o planétu opíc
23:35 Bezpečný prístav
01:45 Nina
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York III.
21:55 Za nepriateľskou čiarou
20:30 Ovečka Shaun I.
20:40 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
20:15 Kšeftaři
21:50 Plán útěku 2
23:40 Kamarád taky rád