Najvyšší ústavní činitelia si tiež doprajú trochu oddychu. Na dovolenke by ale nemali byť naraz

Najvyšší ústavní činitelia si tiež doprajú trochu oddychu. Na dovolenke by ale nemali byť naraz

BRATISLAVA / Najvyšší ústavní činitelia majú tiež nárok na oddych od každodenných povinností. Premiér sa už vrátil z dovolenky v Taliansku a momentálne by mala relaxovať aj naša prezidentka.

Aj ústavní činitelia oddychujú. Potom, čo sa z dovolenky vrátil premiér Peter Pellegrini, ktorý fotky z Talianska zverejnil aj na sociálnej sieti, trávila týždňovú dovolenku pri mori aj prezidentka Zuzana Čaputová a relaxovať bude ešte aj budúci týždeň. "Pani prezidenta v týchto dňoch trávi dovolenku s dcérami na ostrove v Stredozemnom mori. Do úradu sa vráti 12.8.," informoval Martina Strižinca, hovorca prezidentky SR. Andrej Danko svoj dovolenkový program len naznačil.

Platí pritom nepísané pravidlo, že na Slovensku by mal byť vždy prítomný aspoň jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov. Podľa hovorcu ministerstva zahraničných vecí by to malo byť výsledkom dohody medzi nimi. "MZVaEZ sa snaží koordinovať zahraničné pracovné aktivity najvyšších ústavných činiteľov a je v tomto zmysle v pravidelnom kontakte s ich zahraničnopolitickými poradcami, avšak konečné slovo má vždy príslušný ústavný činiteľ, ktorý sa sám rozhoduje, do akej miery sa chce riadiť odporúčaniami nášho rezortu," dodal Juraj Tomaga, riaditeľ tlačového odboru MZV SR. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Prvé oddelenie II.
05:30 TOP STAR
05:50 Noviny TV JOJ
05:05 Súdna sieň
05:50 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
06:10 Rozum v hrsti
07:35 Dr. Dokonalý
08:30 Dr. Dokonalý
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:50 Příšerky z vesmíru
07:25 Americká Miss India
09:15 Velký draft