Dovolenkári spôsobili kolaps dopravy. Na rakúskych diaľniciach sa tvoria niekoľkohodinové zápchy

03.08.2019 17:28 Noviny.sk Krimi

Dovolenkári spôsobili kolaps dopravy. Na rakúskych diaľniciach sa tvoria niekoľkohodinové zápchy

Archívna reportáž
K veľkým dopravným zápcham došlo aj na bratislavskom obchvate. V tuneli Sitina sa zrazilo päť áut. embed kód
VIEDEŇ / Na rakúskych diaľniciach sa tvoria niekoľkohodinové zápchy. Doprava kolabuje v dôsledku náporu dovolenkujúcich, začína totiž jeden z najnáročnejších prázdninových víkendov. Nemecké autokluby vyzývajú, aby si cestujúci zvolili pre deň odchodu pondelok, prípadne utorok.

Na diaľniciach v Rakúsku sa v sobotu kvôli rekreantom smerujúcim na dovolenku tvoria rozsiahle zápchy. Napríklad čakacia doba pred alpským tunelom Karavanke v smere z Rakúska do Slovinska okolo poludnia podľa dopravnej polície činila minimálne tri hodiny, píše agentúra APA

Zápcha na diaľnici A11 pred tunelom Karavanke siaha až takmer k mestu Villach. S meškaním musia vodiči počítať aj na taurskej diaľnici A10 v južnom smere, upozorňuje APA. Komunikácie hojne využívajú aj slovenskí a českí turisti smerujúci k Jadranu.

Európske automotokluby aj český BESIP varovali, že motoristov v strednej a južnej Európe aj na Balkáne čaká tento týždeň jeden z najnáročnejších prázdninových víkendov.

Nemecký automotoklub ADAC upozornil, že na cestách budú obyvatelia všetkých spolkových krajín. V niektorých spolkových krajinách totiž tento víkend končia prázdniny. Napríklad z Bavorska a Bádenska-Württemberska naopak vyráža druhá vlna turistov smerom na juh a k moru. ADAC odporúča vodičom, aby sa, ak je to možné, vydali na cesty v dopravne pokojnejšie dni, ako pondelok a utorok. 

Vodičovi sa naskytol hrozivý pohľad. Protiidúce auto za sebou ťahalo zviera: 

Zdroj: noviny.sk/ČTK/APA/BESIP/ADAC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:05 Aféry II.
12:00 INKOGNITO
13:05 VŠETKO ČO MÁM RÁD
11:20 Áno, šéfe USA II.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:35 DEDIČSTVO
10:30 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:35 Vražedné Miami
11:50 Rybičky Flip a Flap
12:00 Maxipes Fík
12:10 Dážďovečky
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence
14:25 Pompeje