Pred rokom bolo v koalícii horúco. Hnev ale opadol a zatiaľ vládne koaličný mier

Pred rokom bolo v koalícii horúco. Hnev ale opadol a zatiaľ vládne koaličný mier

BRATISLAVA / Minuloročné leto bolo v politike mimoriadne horúce. Začalo sa to cyrilometodskými slávnosťami. Najprv sa rozhneval Andrej Danko s Robertom Ficom. Na rad potom prišlo zrušené rokovanie vlády a ako vrchol leta politici naservírovali občanom škandál s eurofondami. Tento rok sa leto nesie v duchu koaličného mieru.

Uplynul presne pred rokom po tom, ako Andrej Danko s nevôľou sledoval prejav Roberta Fica na Devíne pri príležitosti cyrilometodských slávností. Danko sa nahneval, pretože podľa Úradu vlády nebol jeho prejav počas slávností žiadúci. "Došlo k elementárnemu nedorozumeniu medzi protokolmi Národnej rady a Úradu vlády," vysvetlil bývalý premiér Robert Fico. 

Zárodky krízy vtedy boli na svete a Danko svojim ministrom odporúčal, aby nešli na rokovanie vlády. Pred rokom v auguste teda Andrej Danko "trhal" koaličnú zmluvu a Robert Fico vyhadzoval ministra Plavčana za škandál s eurofondmi. 

Či sa bude koaličná kríza opakovať, je otázne. Robert Fico reagoval na otázku s humorom a neurčito. Pohyby alebo krízy ale neočakáva. Andrej Danko zas reagoval úplne vážne. "Ak myslíte ten minulý rok, tak ja som to už x-krát povedal, že som nešiel do vlády preto, aby SNS mala menej ako päť percent. Hľadal som svoj priestor, aj ho hľadám," uviedol Danko. "Z mojej strany urobím všetko pre to, aby vláda dovládla, aby nevznikli ďalšie turbulentné obdobia," dodal tretí koaličný partner, predseda strany Most-Híd Béla Bugár. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
00:55 Noviny TV JOJ
01:45 POLICAJTI V AKCII
23:20 Úder pod pás
01:10 Hoď svišťom II.
02:05 Varí vám to
23:05 Dr. House VI.
00:05 Kosti II.
01:05 Kosti II.
23:10 Príbehy dvoch myší
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Krtko
22:05 Kolonie
23:50 Ve jménu krále 2
01:25 Nájemní zabijáci