Gašpar je špičkový profesionál a Ficom sa neriadim, vyhlásil predseda vlády Pellegrini

15.04.2018 20:33 Noviny.sk Politika

Gašpar je špičkový profesionál a Ficom sa neriadim, vyhlásil predseda vlády Pellegrini

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Predseda vlády Peter Pellegrini označil policajného prezidenta Tibora Gašpara za špičkového profesionála. Urobil tak v nedeľu počas relácie v televízii TA3, V politike.

"Policajný prezident Tibor Gašpar je špičkový profesionál, za ktorého vedenia dôvera v políciu každý rok rastie a štatistiky trestnej činnosti majú pozitívny trend," takto sa vyjadril premiér Pellegrini v diskusnej relácii V politike na TA3 s tým, že aj vďaka Gašparovi Slovensko patrí medzi najbezpečnejšie krajiny na svete. Pellegrini tiež kritizoval pokračujúci tlak verejnosti na Gašparove odstúpenie. Organizátori sa pritom podľa neho odmietli stretnúť s ministrom vnútra Tomášom Druckerom, namiesto toho mu poslali video s ultimátom na jeho odvolanie.

Skritizoval samosprávy a priznal svoj majetok

"Nerobia čo majú, no od štátu pýtajú peniaze," ostro sa vyjadril Pellegrini voči samosprávnym krajom. Premiér tiež informoval, že od budúceho týždňa sa bude spolu s lídrami koaličných strán zúčastňovať na Koaličných radách. V relácii opäť vysvetľoval svoje majetkové pomery. Povedal, že v súčasnosti vlastní byt v Banskej Bystrici, chatu na Králikoch zaťaženú hypotékou, záhradu a nový byt v luxusnej časti Bratislavy. Ten si kúpil z úspor a hypotéky v sume 160-tisíc eur, ktorú bude splácať "do konca života". Premiér v tejto súvislosti konštatoval, že Slovensko by malo zabezpečiť primerané bývanie pre všetkých troch ústavných činiteľov. Stať by sa tak malo po roku 2020.

Pellegrini sa taktiež chystá výboru parlamentu pre nezlučiteľnosť funkcií predložiť všetky svoje daňové, bankové a mzdové dokumenty. Vzťah s novinármi si chce podľa vlastných
slov zachovať korektný, no od nich očakáva profesionalitu a prácu postavenú na argumentoch. "Snažím sa odpovedať na všetky otázky a budem tak robiť, kým mi budú slúžiť nervy a zdravie," vyhlásil.

Slovami Roberta Fica sa neriadim

Predseda vlády opäť odmietol, že by bývalý premiér Robert Fico nejako zasahoval do jeho práce. Jeho rady a skúsenosti si však cení. "Radíme sa tam, kde je to treba. Mám však svoj názor a mienim si ho aj presadzovať," vyjadril sa. Čo sa týka zneužívania agrodotácii na východe Slovenska, ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná má premiérovu podporu a voľné ruky konať. "Je mi jedno, kto je do toho zapletený ak sa preukáže trestný čin, budeme konať a vyvodíme zodpovednosť," uviedol. Uzavrel, že kauza podľa neho nemá politické pozadie, no išlo o zneužitie zle nastaveného systému.

Pozrite si archívnu reportáž o tom, kto a kedy rozhodne o osude Tibora Gašpara:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:45 LUCKY ROOM
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:50 Súdna sieň
18:50 Súdna sieň
19:55 ŽREBOVANIE
16:00 Vraždy v Midsomeri XI.
18:00 Kosti IX.
19:00 Kosti IX.
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
18:10 Požiarnik Sam X.
17:05 O(d)puštění
18:40 Santa
20:15 Bobule