Poslancovi zhorelo auto, podľa SaS je za tým odhaľovanie korupcie

05.02.2017 19:05 Noviny.sk Politika

Poslancovi zhorelo auto, podľa SaS je za tým odhaľovanie korupcie

PÚCHOV / Poslancovi mesta Púchov a členovi strany Sloboda a Solidarita (SaS) Lukášovi Ranikovi zhorelo v nedeľu v noci v Púchove auto. Na nedeľnom brífingu v Bratislave o tom informoval predseda strany SaS Richard Sulík s tým, že Ranik odhaľoval tunelovanie púchovského mestského majetku a je tak podľa neho pravdepodobné, že páchateľov treba hľadať v týchto súvislostiach. Ranik v nedeľu pred novinármi povedal, že auto mu niekto podpálil za to, že upozornil na korupciu.

"V roku 2015 som na blog denníka SME napísal o predraženom betónovom plote. O pol roka to prišiel vyšetriť Najvyšší kontrolný úrad a jasne uviedol, že bývalé vedenie mesta s peniazmi mesto nakladalo zle a vznikla škoda," povedal Lukáš Ranik púchovský poslanec.

Ranik začiatkom januára tohto roka napísal ako predseda dozornej rady púchovského mestského športového klubu, kde túto stavbu robili, podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, aby toto verejné obstarávanie prešetrili. "Dočkal som sa toho, že mi niekto podpálil auto," vyhlásil poslanec a ako tvrdí, požiar bol úmyselný.

"Príčina požiaru je v štádiu šetrenia," povedal trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička. Richard Sulík poznamenal na tlačovej besede vyhlásil, že toto zhorené auto berie strana ako výzvu pozrieť sa na to, čo sa v Púchove počas tunelovania dialo. "Sme pripravení podniknúť všetky právne kroky, aby sme odhalili tie rozkrádania, ktoré tam boli," povedal Richard Sulík.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
09:05 Simpsonovci II.
09:35 Simpsonovci II.
10:05 Najlepšie svetové videá V.
09:15 Prvé oddelenie
09:45 Prvé oddelenie
10:30 Nákupné maniačky
09:15 Medzi nami zvieratkami
09:20 Najmenší slon na svete
09:30 Ruby z dúhy I.
08:10 Altamira
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence