Fico v Paríži požiadal OECD o protikorupčný audit

Fico v Paríži požiadal OECD o protikorupčný audit

BRATISLAVA / Slovensko si necháva v OECD urobiť protikorupčný audit. V pondelok o tom priamo v Paríži informoval premiér Robert Fico, ktorý o to požiadal generálneho tajomníka organizácie pre hospodársky rozvoj a spoluprácu. Chosé Anchel Guríja, by bol rád keby nášho premiéra nasledovali aj lídri ďalších krajín.

Premiérov program v Paríži sa musel meniť, krátko pred jeho príletom niekto ohlásil podozrivú batožinu. Hlavné body programu to neohrozilo. Premiér mal príhovor v rade OECD, kde sa hovorilo o Brexite, utečeneckých kvótach, predsedníctve a Slovensku, ale hlavným bodom bola korupcia. "Máme mimoriadne komplikovaný zákon o verejnom obstarávaní. Prijali sme proti-schránkový zákon. Obmedzili sme hotovosť. Viete, že podnikatelia už nemôžu v hotovosti platiť viac ako 5 000 eur," povedal premiér Robert Fico.

Premiér ako prvý požiadal OECD o audit našich zákonov, predpisov či nástrojov. Jose Angel Gurria chce, aby ho nasledovali lídri ďalších krajín. Po audite majú prísť odporúčania. "Na to, aby ste tancovali tango, potrebujete dvoch. Jedna vec je mať dobré zákony a agendu, druhá vec je kultúra spoločnosti." povedal generálny tajomník OECD Jose Angel Gurría.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:35 POLICAJTI V AKCII
11:35 DIVOKÉ KONE
09:35 Simpsonovci XIX.
10:05 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:10 SVET PODĽA EVELYN
08:35 Amerika má talent XII.
10:55 Kosti
12:00 Columbo
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam X.
10:35 Zabi nudu! II.
09:40 O(d)puštění
11:15 Jiný svět
13:00 American Teen