Zatiahnuté
11°
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Andreja Danka obvinil aktivista z bitky priateľky
Zdielať na
Politika

Andreja Danka obvinil aktivista z bitky priateľky

Zdroj: SITA

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Aktivista Ivan Katrinec v utorok podal na generálnej prokuratúre podnet na predsedu NR SR Andreja Danka, ktorý sa mal dopustiť násilia na priateľke Alexandre. Ako povedal Katrinec v utorok na tlačovej besede, incident sa stal 8. mája 2015 na Hviezdoslavovom námestí.

"Incident opísali viacerí svedkovia. Opitý Danko napadol priateľku za to, že objala bývalého priateľa a dala mu pusu. Pred Carltonom ju zbil ako koňa. Slečna plakala, ťahal ju do taxíka, ona nechcela ísť, žiaden taxík ich nechcel zobrať," popísal výpovede svedkov Katrinec.

Materiály z incidentu Katrinec odovzdal v utorok na prokuratúre. Vypočúval ho Jaroslav Kozolka. Výpoveď trvala 1,5 hodiny. Prokurátor má podľa neho dostatok informácií, aby si zabezpečil svedkov na výsluch.

Svedkovia majú byť štyria

Svedkovia incidentu majú byť podľa Katrinca štyria. Jeden z nich je cudzinec. Ten má byť jedným z kľúčových svedkov. Autorom videozáznamu má byť jeho priateľ. "Existuje záznam z telefónu," konštatoval. Katrinec odmietol poskytnúť médiám mená svedkov, pretože jeden z nich je cudzinec, ktorý žije dlhodobo na Slovensku a bojí sa, že môže mať problémy.

Video odovzdá prokuratúre

Katrinec rozdával na tlačovej besede CD, na ktorom majú byť fotky z incidentu. Video však nezverejnil, povedal, že ho zatiaľ nemá. "Je tam ako Danko otĺka slečnu Alexandru. Je tam ešte jedna vec, že tam svedok mu jednu vzduchom chladenú pustil," vyhlásil Katrinec s tým, že video videl, ale ho nemá. Katrinec zdôraznil, že incident nenahrával on. Katrinec nevylúčil, že získa celé video z incidentu. Následne ho odovzdá prokuratúre.

Napadnutých malo byť viac žien

Katrinec zhromažďuje tiež ďalšie materiály, ktoré majú svedčiť o tom, že Dankova priateľka nebola jediná, ktorú Danko napadol a "od tohto pána dostala bitku". Danko sa podľa neho prejavoval ako osoba so sklonmi k násiliu už v minulosti. "Mal napadnúť asistentku riaditeľa SBS Dynasty, keď odmietla jeho sexuálne návrhy," uviedol. Ďalšia mala byť podľa Katrinca priateľka Milana Mutu, ktorej sa vyhrážal v Revúcej. Katrinec tvrdí, že existuje aj ďalšia žena, ktorá sa však bojí vypovedať.

Danko sa bráni

Šéfka tlačového odboru Andreja Danka, Zuzana Čižmáriková pre Denník N avizovala, že sa Danko po svojom prílete z Cypru, kde je na služobnej ceste, bude brániť trestným oznámením na Matoviča a Katrinca.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy