Strana Sieť má nového predsedu. Stal sa ním Roman Brecely

Strana Sieť má nového predsedu. Stal sa ním Roman Brecely

TRNAVA / Strana Sieť má nového predsedu. Stal sa ním minister dopravy Roman Brecely. Do funkcie ho zvolili delegáti na mimoriadnom sneme. Brecely bol napokon jediným kandidátom na predsedu Siete.

Romana Brecelyho zvolením vo funkcii predsedu skončil zakladateľ strany Radoslav Procházka. Ten na začiatku snemu oznámil, že zvolením svojho nástupcu končí vo funkcii a nebude sa o ňu opäť uchádzať.

Prekvapenie

Brecely povedal, že jeho kandidatúra nebola jeho ambícia ani vopred dohodnutý plán. "Pre mňa je to prekvapenie, s ktorým sa budem musieť naučiť žiť," povedal s tým, že nad rámec svojich povinností bude musieť zvládnuť aj stranícku funkciupolitika. Brecely aj ako predseda strany zostáva ministrom.

Na otázku, či Procházka vedel o jeho kandidatúre povedal: "Pri Procházkovi je to nevyspytateľné. Neviem do akej miery počítal s týmto plánom. Ja som mu to nepovedal." Brecely plánuje rokovať aj s päticou poslancov NR SR, ktorá dnes opustila rokovanie snemu.

Brecely bol do teraz podpredsedom Siete. Zároveň je jediným ministrom Siete v súčasnej vláde.

Okrem predsedu bude úlohou delegátov zvoliť aj dvoch podpredsedov strany za Miroslava Beblavého a Katarínu Macháčkovú, ktorí zo Siete odišli po parlamentných voľbách pre nesúhlas so vstupom do vlády so Smerom-SD.

Jeden sa vzdal, jeden odišiel

Člen predsedníctva Tomáš Stoklasa sa pred prvým kolom voľby predsedu vzdal kandidatúry práve v prospech Brecelyho. Poslanec Eduard Adamčík zas opustil rokovanie snemu spolu s ďalšími štyrmi poslancami národnej rady.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Mechanik zabijak 2
01:05 Bez úniku
02:35 Samovražedná misia
20:25 Sestry
22:25 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
22:45 Láska po anglicky
20:55 Kosti XI.
21:50 Taken - Posadnutý pomstou II.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Car a Matilda
22:10 24 hodin života
01:55 Rukojmí