Skoro jasno
26°
Bratislava
Bernard
20.5.2024
Telefonát od suseda: Horí vám reštaurácia, utekajte!
Zdielať na

Telefonát od suseda: Horí vám reštaurácia, utekajte!

Horí vám reštaurácia, rýchlo utekajte - to boli slová, ktoré si vo štvrtok v noci vypočula v telefóne majiteľka reštaurácie v Uliči. Zavolal jej sused. Ten, ktorý našťastie začal ihneď reštauráciu hasiť vedrami s vodou. Na poschodí budovy však spal hosť... Podľa polície ide o úmyselné podpálenie. Miestni už aj majú tip, kto by to mohol mať na svedomí.

Sused si oheň všimol ako štvrtý už o pol štvrtej ráno. Okamžite zavolal majiteľke a pustil sa sám do hasenia. Podľa predbežných zistení ide o úmyselné podpálenie. "Tu je nejaké drievko, tepláky a zápalky. Takže ešte ďalšie ohnisko tu chceli urobiť," hovorí majiteľka Svetlana.

V reštaurácii spal hosť...

Hasiči požiar zlikvidovali skutočne v poslednej sekunde, horná časť budovy je totiž z dreva. Navyše bol na poschodí ubytovaný aj hosť. Ak by ho nezobudili, mohol mať tento požiar tragické následky.

Majiteľka ostala zhrozená. V dedine nemá podľa vlastných slov žiadnych nepriateľov. Aj tak majú miestni tip na človeka, ktorý by za požiarom mohol stáť. To, či sa trafili, ukáže až policajné vyšetrovanie.

SITA/ilustračné

Súvisiace články

Najčítanejšie správy