Skoro jasno
22°
Bratislava
Darina
12.8.2022
Krvavá bitka! Rómovia útočili bejzbalkami na policajtov
Zdielať na
Krimi

Krvavá bitka! Rómovia útočili bejzbalkami na policajtov

V Strede nad Bodrogom sa rozpútala bitka, ktorá má nepríjemný národnostný podtón. Maďarskí Rómovia zaútočili bejzbalovými palicami či železnými tyčami na slovenských obyvateľov tejto obce. Svoje schytali aj policajti, ktorí sa bránili holými rukami. Nielen to, jeden z Rómov naháňal ľudí autom aj po parkovisku a snažil sa ich zraziť...

Krvavá pomsta za vykázanie z baru?

K bitke došlo v nočných hodinách v miestnom bare. Jeden zo zákazníkov práve pre to, že bol pod vplyvom alkoholu a robil nepríjemnosti, bol požiadaný, aby bar opustil. O 20 minút sa však vrátil na miesto. S kamarátmi na dvoch autách a ozbrojení bejzbalkami, železnými tyčami a paralyzérom. Ďalší ostal v aute a snažil sa pozrážať ľudí na parkovisku.

Bejzbalkami neobišli ani policajtov

Obeťami bitky sa stali aj policajti v civile, ktorí tu boli v čase svojho voľna. Presile útočníkov sa vraj holými rukami ubrániť nedokázali. "Štyria boli zranení, ktorých odviezli dve sanitky," potvrdil jeden z očitých svedkov bitky.

O chvíľu dorazila na miesto aj policajná hliadka a začalo sa prenasledovanie. Útočníci však prekročili slovensko-maďarskú hranicu. Tu ich vraj nakoniec zaistila maďarská polícia. Polícia prípad ďalej vyšetruje, odmietla nám však prezradiť podrobnosti.

Policajné auto v noci_ilustračné foto

TV JOJ/ilustračné

Súvisiace články

Najčítanejšie