Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Juraj
24.4.2024
Hašiš, kokaín, pervitín a ďalšie drogy. Česká polícia stíha 14 ľudí kvôli dovážaniu drog zo Slovenska
Zdielať na

Hašiš, kokaín, pervitín a ďalšie drogy. Česká polícia stíha 14 ľudí kvôli dovážaniu drog zo Slovenska

PRAHA / Policajti z protidrogovej centrály stíhajú 14 ľudí kvôli dovážaniu drog zo Slovenska. Spoločne so slovenskými kolegami zaistili takmer 100 kilogramov hašišu, päť kilogramov kokaínu, pervitín a ďalšie drogy, ďalej laboratórium pre výrobu drog, nelegálne držané zbrane, autá a hotovosť.

Hlavným obvineným je cudzinec, ktorý dodával kokaín a pervitín na drogový trh v Prahe, Kráľovskom a Pardubickom kraji a prípravky s pseudoefedrínom aj do výrobní drog v Stredočeskom kraji. Informovala o tom polícia na svojom webe.

Medzi zadržanými je 11 Čechov a traja cudzinci

Členov organizovanej skupiny polícia obvinila za distribúciu liečiv s obsahom pseudoefedrínu, ďalej potom za predaj metamfetamínu (pervitínu) a kokaínu. "Dvanásť ľudí je vo väzbe, dvaja sú vyšetrovaní na slobode. Podľa závažnosti trestnej činnosti hrozia obvineným rôzne tresty, niektorým až 18 rokov väzenia," uviedla polícia.

Hlavným obvineným je cudzinec

Ďalší zadržaní sú podozriví z toho, že s dovezenými drogami ďalej obchodovali. Jeden cudzinec dodával výrobcovi pervitínu látky potrebné na výrobu, ďalší stíhaný pervitín vyrábal a dvaja Česi poskytovali na výrobu drog svoje nehnuteľnosti výmenou za vyrobené drogy.

Akcia Konor

Počas akcie s krycím názvom Konor zaistili policajti v Česku a na Slovensku drogy, prípravky s pseudoefedrínom, ktoré sa na výrobu drog využívajú, tri nelegálne držané ručné strelné zbrane, laboratórium pre výrobu drog, niekoľko áut a ďalej 405.500 Kč a 25.945 eur. Akcii predchádzalo sedemmesačné vyšetrovanie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy