Zatiahnuté
12°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Prípad novoročnej vraždy Eriky v Michalovciach: Valentín už pozná svoj trest
Zdielať na

Prípad novoročnej vraždy Eriky v Michalovciach: Valentín už pozná svoj trest

KOŠICE / V prípade vraždy 46-ročnej ženy z 1. januára 2023 na ulici v Michalovciach dostal 19-ročný Valentín, ktorý sa k činu priznal, 23-ročný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom vo štvrtok Krajský súd v Košiciach, ktorý zvýšil pôvodný trest pre obžalovaného vymeraný Mestským súdom Košice o tri roky. Rozsudok je právoplatný.

Odsúdený prenasledoval a dobodal bývalú zdravotnú sestru na Nový rok po tom, ako si vybrala peňažnú hotovosť z bankomatu. Obžalovaný bol z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Odvolací súd označil pôvodný 20-ročný trest za neprimerane mierny

Krajský sudca v odôvodnení zdôraznil, že obeť bola bodnutá 12 bodnými ranami, čo bolo potrebné zohľadniť aj vo výške uloženého trestu. Poukázal aj na použitie zbrane a to, že obžalovaný svoju obeť prenasledoval. "Je zrejmé, že obžalovaný vedel, čo chce učiniť, a táto skutočnosť viedla súd, že je potrebné tento trest sprísniť," uviedol. Odsúdený si svoj trest odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia, súd mu určil aj dvojročný ochranný dohľad.

Krajská prokurátorka vyjadrila s rozsudkom spokojnosť "Súhlasíme s uloženým trestom," uviedla. Obžalovaný na verejnom zasadnutí krajského súdu nebol prítomný.

Obžalovaný sa priznal

Mestský súd odsúdil Horvátha vlani v októbri. Pri rozhodnutí zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť, že obžalovaný sa priznal, skutok oľutoval a spolupracoval na objasnení trestného činu. Prokuratúra považovala trest za neprimerane nízky, obžalovaný, naopak, za neprimerane prísny, a obaja podali odvolanie.

K vražde došlo na Ulici Sama Chalupku v Michalovciach na Nový rok ráno. Podľa bezpečnostných kamier sa žena snažila pred páchateľom ujsť a kričala o pomoc, ten ju však dobehol a opakovane bodal nožom. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla. Polícia muža zadržala 3. januára v Žiline, odvtedy bol vo väzbe.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy