Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Juraj
24.4.2024
Muž zakopal svoju mamu v pivnici, ďalej za ňu vyberal dôchodok
Zdielať na

Muž zakopal svoju mamu v pivnici, ďalej za ňu vyberal dôchodok

Zdroj: TV JOJ

ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ / Polícia vyšetruje prípad 52-ročného muža z obce v okrese Rožňava, ktorý vyberal dôchodok za svoju mŕtvu matku. Telo 70-ročnej ženy bolo objavené zakopané v pivnici domu jej syna, polícia ho obvinila z podvodu i hanobenia mŕtveho. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

K informáciám o prípade sa polícia mala dostať vďaka pracovníkom rožňavskej pošty, kde 52-ročný muž prišiel v pondelok 4. decembra vybrať dôchodok svojej matky, ktorá však pravdepodobne vlani v decembri zomrela. "Muž so sebou na poštu zobral doposiaľ nestotožnenú osobu, ktorá sa na matku mala vekovo aj vzhľadovo podobať. Všímavým pracovníkom pošty sa však výzor mužovej spoločníčky aj napriek rôznym výhovorkám nezhodoval s predloženými dokladmi, a tak zalarmovali políciu," priblížila Ivanová.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal muž takto niekoľkokrát vybrať dôchodky svojej matky a peniaze použiť na vlastnú potrebu. Polícia ho preto obvinila z prečinu podvodu a začala zisťovať, čo sa stalo s jeho 70-ročnou matkou.

"Počas domovej prehliadky v dome 52-ročného muža boli vo výkopovej jame v pivnici nájdené zahrabané ostatky tela bez známok života ženského pohlavia. Ostatky boli prevezené na súdnu pitvu, ktorá potvrdila, že patria 70-ročnej žene," uviedla krajská policajná hovorkyňa. Ako dodala, na základe výsledkov pitvy a ďalších dôkazov bol muž obvinený aj z prečinu hanobenia mŕtveho.

"Získaná dôkazná situácia potvrdila, že muž s telom svojej matky po jej úmrtí nakladal v rozpore so všeobecnými zásadami morálky a všeobecne vyžadovanou úctou k telu zosnulej osoby, a tiež v rozpore so zákonom o pohrebníctve," vysvetlila Ivanová s tým, že vyšetrovanie prípadu naďalej pokračuje.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy