Zatiahnuté
Bratislava
Bohumil, Bohumila
3.3.2024
Vo fabrike sa zranili dvaja zamestnanci. Na pomoc im letel aj vrtuľník
Zdielať na

Vo fabrike sa zranili dvaja zamestnanci. Na pomoc im letel aj vrtuľník

HRONEC / Polícia na Horehroní vyšetruje okolnosti pracovného úrazu v Zlievárni v Hronci. Počas prác na filtračnom zariadení taviacej pece sa intoxikovali dvaja muži. Na miesto letel záchranársky vrtuľník. Členovia horskej záchrannej služby zniesli z plošiny jedného z mužov v bezvedomí.

​​Zamestnancom prišlo nevoľno počas prác na filtračnom zariadení. Jeden z mužov na plošine dokonca odpadol. Do niekoľko metrovej výšky mu na pomoc vyliezli členovia horskej záchrannej služby a na lane sa k nemu z vrtuľníka spustil lekár. "Posádka bola privolaná do zlievarne v obci Hronec, kde počas výškových prác na plošine náhle skolaboval 57-ročný muž a ostal ležať v bezvedomí. Leteckí záchranári ho z miesta evakuovali pomocou palubného navijaka a previezli ho na bezpečné miesto," informovala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa ATE Poprad.

Druhému z intoxikovaných mužov pomáhali na zemi hasiči a záchranári. Obaja zamestnanci skončili v nemocnici. Podľa polície došlo k nešťastiu počas opravy systému. "Na filtračnom zariadení zo systému taviacej pece došlo pravdepodobne k úniku oxidu uhličitého," priblížila Mária Faltániová hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Podľa vedenia zlievarne by našťastie mali byť obaja muži mimo ohrozenia života. "Nakoľko túto vec riešime spoločne s políciou, či došlo k pochybeniu na strane zamestnanca alebo zamestnávateľa sa nebudeme vyjadrovať," uviedla v stanovisku firma ZLH Plus, a.s.

Policajti na mieste zaistili stopy, ktoré budú potrebné pre ďalšie vyšetrovanie. "Polícia v Podbrezovej začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženie na zdraví," uzavrela Faltániová.

Súvisiace články