Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2023
Ako to nespackať: Arogantní policajti?
Zdielať na

Ako to nespackať: Arogantní policajti?

Na policajného viceprezidenta plukovníka Ľubomíra Ábela máme opäť niekoľko otázok. Ako sa má zachovať policajt, keď rýchlou jazdou ošpliecha ľudí vodou z mláky? Môže lekár použiť maják aj bez sanitky?

Divák, ktorý pracuje vo firme poskytujúcej pomoc vodičom na cestách, by rád vedel, kto je povinný po nehodách odstraňovať z vozovky rozbité sklá.

Ďalšia naša diváčka stála so svojím priateľom na terase. Bolo práve po daždi a popri ceste množstvo kaluží. Vtedy okolo nich prefrčalo policajné auto, pričom všetka voda z mláky skončila na ich oblečení.

Pán Peter si zabudol všetky doklady od vozidla, vrátane vodičského preukazu. Policajti mu za to naparili 60 €. V sadzobníku pokút sa však nevie dopátrať, či táto pokuta bola správna.

Napísal nám lekár, ktorý často slúži na lekárskej službe prvej pomoci. Niekedy sa stáva, že ho zavolajú k prípadu a nie je voľná sanitka. Chce vedieť, či môže s označením "lekár v službe" použiť modrý magnetický maják.

Na tieto otázky nájdete odpovede v reportáži Adama Zavřela.

Otázky na viceprezidenta policajného zboru Ľubomíra Ábela môžete posielať na adresu akotonespackat@joj.sk. Rubrikou vás naďalej bude sprevádzať reportér KRIMI NOVÍN Adam Zavřel.

Staňte sa fanúšikom relácie „Ako to nespackať“ aj na Facebooku a vždy budete o krok vpred. Všetko podstatné sa dozviete práve TU.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy