Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
V prípade novorodenca opusteného na zastávke polícia obvinila manželský pár
Zdielať na

V prípade novorodenca opusteného na zastávke polícia obvinila manželský pár

SOBRANCE / Polícia v súvislosti s prípadom opusteného novorodenca, ktorého našli na autobusovej zastávke v Bežovciach v okrese Sobrance, obvinila manželský pár vo veku 29 rokov. Dvojica je stíhaná na slobode. TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

​​Ako spresnila, chlapček sa narodil 10. septembra v jednom z rodinných domov v obci Kristy v okrese Sobrance. "Po predchádzajúcej vzájomnej dohode matka dieťaťa spolu so svojím manželom novorodenca naložili do osobného motorového vozidla a pár hodín po narodení dieťa zanechali bez možnosti zadováženia si pomoci v drevenej krabici, prikryté dekou, na autobusovej zastávke na vedľajšej ceste v obci Bežovce," uviedla s tým, že novonarodené dieťa tak jeho matka vystavila nebezpečenstvu smrti alebo ublíženia na zdraví. Našiel ho náhodný okoloidúci.

Polícii sa podarilo stotožniť osoby, ktorá dieťa ponechali na autobusovej zastávke. "Aby však bolo možné s určitosťou potvrdiť, že ide o dieťa obidvoch manželov, je potrebné počkať na závery analýzy DNA," dodala. Dvojici hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov
Dieťa sa v súčasnosti nachádza v nemocnici. O jeho ďalšom osude rozhodne úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy