Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Ďalší naháč v uliciach: V meste vyčíňal 70-ročný exhibicionista
Zdielať na

Ďalší naháč v uliciach: V meste vyčíňal 70-ročný exhibicionista

PREŠOV / Prešovskí mestskí policajti dali bodku za prípadom fantóma, ktorý v meste obťažoval ženy. Dolapili ho priamo po tom, ako si vyhliadol ďalšiu obeť a začal sa pred ňou odhaľovať. V rukách mestských policajtov skončil 70-ročný muž.

Prvé informácie o človeku, ktorý ohrozuje ženy na najväčšom prešovskom sídlisku, mali mestskí policajti už dva týždne dozadu. Ženy sa báli ráno chodiť do práce. Podľa popisu muž v seniorskom veku si trúfol len na tie ženy, ktoré išli bez mužského sprievodu. "Oznamovali nám ľudia, že na sídlisku Sekčov sa pohybuje a odhaľuje nejaký pán," potvrdil Ján Andrejko, náčelník mestskej polície v Prešove.

Príslušníci Mestskej polície zvýšili kontrolnú činnosť v nočných a ranných hodinách na miestach, kde sa mal páchateľ pohybovať. Každé také stretnutie začalo pritom zdvorilostnou frázou "dobré ráno". Hneď na to zdvihol dlhé tričko podobné dámskym letným šatám. Pod nim už ale nemal nič. 

Tentoraz to ale skončilo prekvapením a šokom nielen pre obeť, ktorú si muž vyhliadol, ale aj preňho samotného. Policajti ho zadržali priamo pri čine. "Bol prekvapený, ale mám pocit, že prekvapená bola aj pani, ktorú si vyhliadol. Do desiatich sekúnd už ležal na zemi," priblížil Andrejko.

Využili na to nielen svoje fyzické kapacity, ale aj kamerový systém mesta. Do niekoľkých sekúnd po skutku bol páchateľ zadržaný. Pri stotožnení sa ukázalo, že ide o muža vo veku 70 rokov. "Išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu, preto sme ten prípad odovzdali kolegom z policajného zboru," uzavrel Andrejko.  

Súvisiace články

Najčítanejšie správy