Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Akcia Smejko: Vyšetrovateľ obvinil mužov z vydieračského únosu
Zdielať na

Akcia Smejko: Vyšetrovateľ obvinil mužov z vydieračského únosu

POPRAD / Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dvoch mužov z obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu spáchaného formou spolupáchateľstva. Oboch zadržali v Poprade v rámci policajnej akcie s názvom Smejko.

Na popradskom sídlisku Západ 12. septembra muži v civile so šatkami na tvári a policajnými páskami na rukávoch zastavili osobné auto a z neho vytiahnli muža. Ten následne s putami na rukách sledoval, ako policajti prehľadávajú vozidlo, v ktorom sa viezol. Podobný scenár sa zopakoval aj v inej časti Popradu, kde policajti zadržali druhého muža. 

Po niekoľkých dňoch sme sa od hovorkyne policajného prezídia dozvedeli, že nešlo o náhodné zásahy. "Príslušníci NAKA v súčinnosti s policajtmi z Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove a s ďalšími zložkami PZ vykonali akciu s názvom Smejko. Policajti zadržali dve osoby z okresu Poprad v súvislosti so spáchaním obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu spáchaného formou spolupáchateľstva," informovala Andrea Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR.

Z tohto obzvlášť závažného zločinu vyšetrovateľ obvinil oboch zadržaných mužov. Pri prehliadkach policajti zaistili aj viaceré dôkazy súvisiace s ďalšou násilnou a inou trestnou činnosťou. "V rámci tejto akcie boli vypočutí aj ďalší svedkovia a na základe dôkaznej situácie voči nim vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu vydierania spáchaného formou spolupáchateľstva a za ďalšie dva spáchané skutky," priblížila Bárdyová.

Sudca poslal oboch obvinených mužov do väzby. Kto bol vydieraný, kto bol unesený a prečo sme sa už z Prezídia Policajného zboru SR nedozvedeli. Prípad totiž stále nie je uzavretý. "Policajti v súčasnosti vykonávajú ďalšie úkony smerujúce k identifikácii ďalších poškodených," uzavrela Bárdyová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy