Jasno
18°
Bratislava
Václav
28.9.2023
Prípad študentky Sone: Okrem podozrivého zadržali aj kľúčový dôkaz
Zdielať na

Prípad študentky Sone: Okrem podozrivého zadržali aj kľúčový dôkaz

BRATISLAVA / Majú ho. Policajti zadržali podozrivého muža, ktorý mal uniesť mladučkú študentku len pár metrov od jej domova. Kriminalisti zaistili aj jeden z kľúčových dôkazov. Polícia je zatiaľ na informácie skúpa. Mladé dievča je už medzičasom doma so svojimi najbližšími.

Štyri dni od únosu Sone prišla dobrá správa. ​"Môžem potvrdiť, že v súvislosti s medializovaným prípadom súvisiacim s 22-ročnou študentkou, ktorá bola nezvestná, zadržali v priebehu dňa policajti bratislavskej krajskej kriminálky podozrivú osobu," informoval policajný hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Podozrivý muž by mal byť aktuálne v budove Krajského riaditeľstva Policajného zboru vypočúvaný vyšetrovateľom. To, či ho už obvinili alebo nie zatiaľ nie je známe. Najbližšiu noc ale takmer s určitosťou strávi v policajnej cele. "Bližšie informácie nie je možné v súčasnosti vzhľadom na vykonávané procesné úkony poskytnúť," dodal Szeiff. 

Soňu uniesli v bratislavskej Petržalke po ceste zo zastávky MHD do svojho domu. Páchateľ ju napichal liekmi na spanie. Potom ju naložil do auta a odviezol preč. O 26 hodín neskôr ju vyhodil pred nemocnicou. 

Zaistené bolo aj auto

Auto, v ktorom mala byť Soňa unesená, bolo zaistené a prevezené na kriminálku. Následne by malo byť podrobené expertíze. Auto pred druhou popoludní vyložili na policajnom dvore. Bolo zapečatené z každej jednej strany. Znalci z neho budú skúmať zaistené stopy, či už pachové alebo stopy DNA. Tie v aute mohli zostať, keď mladú Soňu podozrivý muž odviezol preč. Ide o jeden z kľúčových dôkazov. 

Suseda tvrdí, že podozrivé auto videla

Pani býva v rovnakom paneláku ako študentka už 55 rokov. Pár hodín pred jej zmiznutím si všimla podozrivé auto. "Tu bolo také biele auto a ja som z druhého poschodia nemohla vidieť ani číslo ani tak, len to bolo kombi. V noci, asi o jednej alebo o druhej," uviedla. Dodala, že štátna poznávacia značka bola podľa nej slovenská.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy