Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Nehoda na železničnom priecestí. Došlo k zrážke kamióna a rýchlika
Zdielať na

Nehoda na železničnom priecestí. Došlo k zrážke kamióna a rýchlika

HRONSKÝ BEŇADIK / Nehoda vlaku a kamióna na železničnom priecestí. V Hronskom Beňadiku sa zrazil rýchlik s tureckým kamiónom. Kamión prechádzal cez priecestie bez závor v čase, keď prichádzal rýchlik.

Zrážku kamióna a osobného vlaku, ku ktorej došlo v sobotu v skorých ranných hodinách na nechránenom železničnom priecestí v Hronskom Beňadiku, v miestnej časti Psiare, spôsobil 37-ročný turecký vodič nákladného auta. Policajti ho na mieste zadržali. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

"Vodič kamióna nerešpektoval svetelnú signalizáciu a vošiel na priecestie, kde došlo k zrážke s prechádzajúcim osobným vlakom. Vozidlo zostalo prevrátené na bok. Ide o železničné priecestie, kde je aktuálne jazda nákladným vozidlám zakázaná dopravným značením," konštatovala polícia.

Podľa policajtov vo vlaku sa v čase nehody nachádzalo 50 osôb. Pri nehode sa okrem 58-ročného rušňovodiča, ktorého previezli do nemocnice, nikto iný nezranil. "Na mieste nehody sa stále pracuje, vykonávame neodkladné procesné úkony. Všetky bližšie okolnosti zrážky sú predmetom jej ďalšieho vyšetrovania. Požitie alkoholu u vodiča nákladného vozidla ani u rušňovodiča sa nezistilo," dodala polícia.

Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová, k zrážke došlo približne o 5.40 h. "Ide o priecestie, ktoré je vybavené svetelným zariadením, ale bez závor," uviedla. Na trase Hronský Beňadik - Kozárovce museli zabezpečiť náhradnú autobusovú dopravu. Železničnú dopravu v tomto úseku obnovili od 11.30 h.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy