Jasno
22°
Bratislava
Arnold
1.10.2023
Prešovský podpaľač: Policajti zadržali podozrivého
Zdielať na

Prešovský podpaľač: Policajti zadržali podozrivého

PREŠOV / V priebehu jedného mesiaca v Prešove zhorelo viacero osobných áut. Posledné tri minulý týždeň. Polícia potvrdila, že ide o prácu neznámeho podpaľača. Podľa informácií TV JOJ už skončil za mrežami.

Zakaždým sa to stalo uprostred noci. Miestni sa zobudili až keď z horiacich áut šľahali veľké plamene. Na jednej ulici boli krátko po sebe podpálené tri osobné autá. Ďalšie stálo v blízkosti podpáleného a takisto ho zasiahli plamene.

Policajti krátko po poslednom skutku vypátrali podozrivého muža. Po výsluchu na policajnom oddelení skončil za mrežami. "Muž je momentálne umiestnený v cele policajného zaistenia," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove, Jana Ligdayová. Škoda na zhorených vozidlách presiahla viac ako 20 tisíc eur. Podľa zdroja TV JOJ má 32 rokov a pochádza z obce Svinia neďaleko Prešova. Na otázku prečo to urobil a čo ho k tomu viedlo, nereagoval. Sudca rozhodol o jeho vzatí do väzby. "V prípade naďalej prebiehajú procesné úkony, ak to procesná situácia dovolí, budeme verejnosť informovať," uviedla hovorkyňa Jana Ligdayová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy