Jasno
22°
Bratislava
Arnold
1.10.2023
Matka spadla do rokliny. Na turistickom chodníku ostali 3 malé deti
Zdielať na

Matka spadla do rokliny. Na turistickom chodníku ostali 3 malé deti

MALÁ FATRA / Tragédiou sa skončil sobotný výlet mladej mamičky z Oravy, ktorá svoje tri deti vo veku 4, 7 a 8 rokov vzala do Terchovej. Zo Zbojníckeho chodníka spadla a 100 metrový pád žiaľ neprežila. Minulý rok 30. mája na rovnakom mieste zahynul 15-ročný chlapec.

Mama troch detí nebola na zbojníckom chodníku v tiesňavách po prvý krát. Čo sa hore stalo, sa už ale nedozvieme."Krátko po 12 tej hodine sme dostali žiadosť o pomoc pre turistku, ktorá spadla do rokliny," informoval Andrej Bárdy z HZS Malá Fatra. Na pomoc jej vyrazili horskí aj leteckí záchranári. Všetci verili, že záchranná akcia bude mať štastný koniec. 

"Bol vykonaný spust pomocou lán skalnou stienkou, ktorá má výšku 25 až 30 metrov, následne záchranári postupovali po kamennom suťovisku až na miesto, kde sme našli, bohužiaľ, už len telo nebohej," povedal horský záchranár Andrej Bárdy. Mladá mamička padala sto metrov.

Začína sa letná turistická sezóna a treba byť preto opatrní a dobre zvážiť aj to, kam deti vezmete. Exponovaný terén totiž pre ne nie je vhodný. "Deti sú deti, spravia jeden zlý pohyb a letia," poznamenal veliteľ HZS Malá Fatra Matej Pištek.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy