Zatiahnuté
14°
Bratislava
Lenka
4.6.2023
Rušná noc v Nitre: Policajti prenasledovali motorkára pod vplyvom drog
Zdielať na

Rušná noc v Nitre: Policajti prenasledovali motorkára pod vplyvom drog

Zdroj: FB Polícia SR - Nitriansky kraj

NITRA / Nitrianski policajti v noci prenasledovali vodiča motorky, ktorý sa im snažil uniknúť. Neskôr zistili, že má zadržaný vodičský preukaz a je pod vplyvom drog.

Ako informovala polícia, hliadka si muža všimla na Cabajskej ulici v Nitre, keď pri odbáčaní nedal znamenie o zmene smeru jazdy. "Policajti ho preto chceli zastaviť a skontrolovať. Vodič motocykla však zrýchlil a snažil sa ujsť. Jazdil v protismere a po Novozámockej ulici šiel rýchlosťou viac ako 150 km/h," uviedla na sociálnej sieti polícia. Muž na Lieskovej ulici nezvládol riadenie a pri brzdení spadol z motorky. Policajti ho po zadržaní podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Pretože sa sťažoval na bolesť hrudníka, bola privolaná rýchla zdravotná pomoc.

Drogy mal aj pri sebe 

Lustráciou bolo zistené, že ide o 46-ročného muža, ktorý má zadržaný vodičský preukaz za jazdu pod vplyvom návykovej látky. "Pri nakladaní do sanitky vypadla motocyklistovi malá čierna taška, ktorú mal za opaskom. V nej bolo vidno vrecko s hnedým práškom, o ktorom vzniklo podozrenie, že by mohlo ísť o heroín, a tiež menšie vrecko s bielou kryštalickou látkou, ktorá pripomínala pervitín. Keďže vzniklo podozrenie pre drogovú trestnú činnosť, bola mužovi obmedzená osobná sloboda," dodala polícia.

Vodič motorky bol prevezený do nemocnice

Kde sa zisťoval rozsah jeho poranení, zároveň ho podrobili aj toxikologickému vyšetreniu. "Výsledok bol pozitívny na amfetamín, metamfetamín a morfín. V danej veci bolo začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi," doplnila polícia.

FB Polícia SR - Nitriansky kraj

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy