Skoro jasno
26°
Bratislava
Bernard
20.5.2024
Akcia Pevnosť: NAKA zaistila nelegálne zbrane a obvinila jednu osobu
Zdielať na

Akcia Pevnosť: NAKA zaistila nelegálne zbrane a obvinila jednu osobu

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA / Národná kriminálna agentúra (NAKA) aj za účasti príslušníkov maďarskej polície vykonala v Trnave, Handlovej a Ružomberku policajnú akciu s krycím názvom Pevnosť. Polícia pri nej zaistila 14 nelegálne držaných strelných zbraní, z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami tiež obvinila jednu osobu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Karolína Barinková.

​Pri domových prehliadkach a ďalších procesných úkonoch polícia okrem 14 nelegálne držaných strelných zbraní zaistila aj viac ako 2 000 kusov streliva rôzneho kalibru, množstvo komponentov k strelným zbraniam, takisto granát a podomácky vyrobené tlmiče hluku. Zaistené veci podrobia znaleckému skúmaniu. "Na základe zadovážených dôkazov vyšetrovateľ obvinil osobu J. H. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami," informovala Barinková. Keďže obvinená osoba je v súčasnosti podmienečne odsúdená za rovnakú trestnú činnosť, súd rozhodol o jej vzatí do väzby.

​Zásah nadväzoval na akciu Rajka, ktorú zrealizovali maďarskí policajti v roku 2022. Vznikol po nej medzinárodný vyšetrovací tím, ktorého členmi sú Europol, NAKA i Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR. Jednou z hlavných úloh tímu je identifikácia pôvodu zaistených zbraní a výbušnín.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy