Zatiahnuté
15°
Bratislava
Norbert
6.6.2023
Streľba počas policajnej naháňačky. Vodič pri úteku havaroval
Zdielať na

Streľba počas policajnej naháňačky. Vodič pri úteku havaroval

BUŠINCE / Pri obci Bušince v okrese Veľký Krtíš sa strieľalo. Policajti použili niekoľko varovných výstrelov. Vodič, ktorý prevážal nelegálnych migrantov, sa totiž snažil pred nimi ujsť. Na inom mieste preverovali policajti ďalších cudzincov zo Sýrie. Spolu na výsluch predviedli 12 ľudí. Niektorí sú podozriví z prevádzačstva.

Policajti z Dolnej Strehovej chceli zastaviť auto s maďarským evidenčným číslom. Prešlo cez hraničný priechod Peťov. Vodič ale ich výzvy nerešpektoval a unikal pred nimi takmer 10 kilometrov. Za obcou Bušince ale pri vysokej rýchlosti nedokázal prejsť tiahlu zákrutu a havaroval. Potom vyskočil z auta a dal sa na útek.

Podľa svedkov dostalo šmyk a skončilo v poli. "Vodič, asi utečenec, vybehol z auta a policajti za ním, začali strieľať," opísal situáciu svedok. "Nereagoval na opakované výzvy polície, preto boli na jeho zadržanie použité varovné výstrely do vzduchu," informovala Zuzana Hrabovská, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky.

Podľa svedka policajti vystrelili minimálne 3-krát. Na vodiča to zabralo. "Ľahol si na zem, potom prišiel policajt a spacifikoval ho," uviedol svedok. V aute prevážal sedem mužov bez potrebných dokladov, nikto z nich sa nezranil. "Vo vozidle sa nachádzalo sedem nelegálnych migrantov, pravdepodobne štátnych príslušníkov Sýrskej arabskej republiky," informovala Hrabovská.

V tom istom čase, iba o pár kilometrov ďalej, zastavili policajti ďalšie vozidlo s cudzincami. Štvorčlenná posádka tiež pochádzala zo Sýrie. Mali ale pri sebe cestovné pasy pre cudzincov vydané v Nemecku. "Preverovaním bolo zistené, že ide o sprievodné vozidlo. V uvedenom prípade vzniklo podozrenie z trestného činu prevádzačstva," uviedla Hrabovská. Všetkých ich predviedli na výsluch s tlmočníkom. Prípadu prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy